Підтримати проект
регіональні новини
Написати нам
У Дрогобичі через скаженого собаку проводять вимушену вакцинацію тварин
12 Грудня, 20:21

У Дрогобичі через скаженого собаку проводять вимушену вакцинацію тварин

У Дрогобичі в районі вулиці Східна виявили собаку, хворого на сказ. Він перебував у контакті з людьми та іншими тваринами, повідомляє ВАРТО з посиланням на керівника Дрогобицької районної державної лікарні ветеринарної медицини Валерія Мацюка.

«З Львівської регіональної державної лабораторії ветеринарної медицини повідомили, що собаку перевірили на сказ та отримали позитивний результат. З метою локалізації вогнища захворювання та забезпечення заходів щодо посилення контролю і вжиття додаткових заходів з забезпечення епізоотичної ситуації в районі вулиці Східної буде проводитися вимушена вакцинація тварин від сказу», – зазначив фахівець.

Мова йде про так званий мікрорайон «Нова Волоща» – вулиці Кропивницького, Нечая, Мельника, Паркова, Підкови. Ветеринари просять власників собак та котів не нехтувати вакцинацією домашніх улюбленців. Безкоштовна вакцинація проти сказу буде також проводиться за адресою: Пилипа Орлика, 15 (Дрогобицька міська ветлікарня).

Ветеринари розповідають, що хворого на сказ собаку видно за його поведінкою. Така тварина стає пригніченою,  лежить, втрачає апетит, до води байдужа. Наприкінці другого дня виникає неспокій, собака намагається сховатися в куток (під ліжко, в будку), хапає ротом повітря, може розгризати свою загоєну рану, ковтає неїстівні предмети. Може тікати з дому –до 50 км за день,  нападає на людей. Період збудження триває 3-4 дні. Така тварина гине на 6-8 день хвороби.

Найчастіше саме собака стає причиною зараження людини. Щеплений собака, якщо його покусала хвора тварина, не є джерелом зараження. У нього не виникає агресивності, бажання кусати, вірус сказу в слині відсутній.

Фото: ілюстративне

Схожі новини