У Дрогобичі хочуть повернути найстарішу солеварню Європи у комунальну власність | Львівська мануфактура новин
Підтримати проект
регіональні новини
У Дрогобичі хочуть повернути найстарішу солеварню Європи у комунальну власність
02 Травня, 20:41

У Дрогобичі хочуть повернути найстарішу солеварню Європи у комунальну власність

Як  повідомляють на сторінці, міська рада Дрогобича скерувала звернення до Кабінету Міністрів України щодо передачі у комунальну власність Дрогобицької солеварні.

«Дрогобицька солеварня є найстарішим постійнодіючим підприємством Європи. Вона унікальна тим, що тут досі виварюють сіль за старою автентичною технологією. Завдяки цьому дрогобицька сіль є кришталево чистою та не містить жодних домішок. Після того, як найбільше в Україні підприємство з виробництва солі «Артемсіль» було зруйноване ворожими обстрілами, Дрогобицька солеварня увійшла до числа стратегічно важливих підприємств та наростила виробничі потужності. Однак стан в якому перебуває завод є плачевним»,- йдеться в повідомленні.

Будівля сільзаводу та її територія потребують ремонту. Місто не може підтримати його, оскільки об’єкт перебуває у державній власності. Окрім економічної значимості підприємства, Дрогобицька солеварня є важливим туристичним магнітом. Щоб побачити унікальну технологію виварювання солі – на підприємство приїжджають групи туристів з різних міст України та з-за кордону.

Також популярною є сувенірна продукція з сіллю та солені авторські страви у місцевих закладах харчування. Топки з сіллю є складовою герба міста та його логотипу.

«Лише в комунальній власності громади підприємство можна зберегти та розвивати надалі. Відтак сесія міської ради скерувала чергове звернення до Кабміну з проханням передати завод місту, де його люблять, цінують та хочуть розвивати»,- пишуть на сторінці Дрогобицької міськради.

Паралельно на сесії розглянули рішення про передачу у комунальну власність гуртожитку коледжу нафти і газу. Будівля роками простоює безгосподарно, натомість громада має бачення облаштування там житло для ВПО, яке готові підтримати міжнародні фонди.

Відео