У Дрогобичі реставрують дзвіниці Церкви Воздвиження Чесного Хреста | Львівська мануфактура новин
Підтримати проект
регіональні новини
У Дрогобичі реставрують дзвіниці Церкви Воздвиження Чесного Хреста
13 Квітня, 19:33

У Дрогобичі реставрують дзвіниці Церкви Воздвиження Чесного Хреста

У Дрогобичі триває реставрація дзвіниці церкви Воздвиження Чесного Хреста –однієї з вагомих сакральних споруд Львівщини. Храмовий комплекс є архітектурною пам’яткою національного значення та яскравим взірцем епохи українського Відродження. Про це повідомляють у Дрогобицькій міській раді.

 

“Ремонтно-реставраційні роботи проводять шляхом співфінансування з обласного і місцевого бюджетів. Цьогоріч з метою завершення робіт з обласного бюджету передбачили співфінансування у розмірі 815 тисяч гривень, в межах програми «Охорона, збереження і популяризація історико-культурної спадщини у Львівській області на 2021-2025 рр». Реставрацію планують завершити в цьому році”, – йдеться у повідомленні.

Додамо, що Церква Воздвиження Чесного Хреста у Дрогобичі була збудована у 1613 році. Ця сакральна споруда зводилася за рахунок власників солевидобувної промисловості Дрогобича. За свою історію церква пережила кілька пожеж, багато перебудов і реконструкцій. Дерев’яна дзвіниця була зведена поряд з храмом у 1661 році. Вона складається з трьох ярусів та квадратна у плані. Разом з дзвіницею церква утворює гармонійний архітектурний ансамбль.

Зараз храм та дзвіниця є музейним об’єктом і разом з найвідомішою дрогобицькою церквою св. Юра, входить до музейного комплексу «Дрогобиччина».

Відео