У фондосховищі галереї мистецтв в Олесько обвалився дах | Львівська мануфактура новин
Підтримати проект
регіональні новини
У фондосховищі галереї мистецтв в Олесько обвалився дах
04 Січня, 12:16
logo-black

У фондосховищі галереї мистецтв в Олесько обвалився дах

Юлія Швидко

Вчора в селищі Олесько Буського району обвалилася частина даху пам’ятки архітектури – фондосховища Львівської національної галереї мистецтв імені Бориса Возницького. Раніше у цій будівлі був костел капуцинів.

Дерев’яні перекриття впали на муроване склепіння. Воно витримало вагу конструкції. У Львівській галереї мистецтв зазначають, що під час обвалу ніхто не постраждав, більше 1000 музейних експонатів, які були під загрозою, не пошкоджені.

В Олесько, аби оглянути місце обвалу, прибув заступник голови ЛОДА Юрій Холод.

“Вчора на фондосховищі працювала комісія, яка оцінила реальний стан справ. До сьогоднішнього ранку розібрали завали. Зараз головне прийняти рішення, як, на випадок негоди, захистити експонати, які залишилися на нижніх поверхах. Думаємо поки що встановити тимчасову конструкцію з плівкою, яка вбереже музейні речі від води. 8 січня ж збереться комісія з представників ЛОДА, МНС, Львівської галереї мистецтв. Приймемо норми, за якими надалі працюватимемо. У фондосховищі частина даху, яка обвалилася, була не одним аварійним місцем. Там ще багато таких, тому треба думати, як не допустити ще однієї схожої ситуації. На засіданні маємо вирішити певні юридичні моменти та де взяти кошти”, – каже LMN Юрій Холод.

Монастир є пам’яткою архітектури національного значення. Він перебуває на балансі Львівської ОДА, яка передала його в користування Львівської картинної галереї під фондосховища.

Востаннє кошти з державного бюджету на комплекс Олеського замку скеровувались у 2008 році. З 2010-го державного фінансування не було на жодну пам’ятку на Львівщині.

“В області – понад 8400 офіційно зареєстрованих пам’яток. Тільки обласним бюджетом нам не вдається і ніколи не вдасться підтримувати в належному стані це, без перебільшення, національне багатство. Щоб не втратити його, мають бути загальнодержавні програми. Саме тому ще наприкінці жовтня ми прийняли рішення відновити управління культурної спадщини в департаменті архітектури ОДА. Тодішній голова ЛОДА Маркіян Мальський спільно з громадськими середовищами та Міністерством культури, молоді і спорту, ініціювали створення спеціальної стратегії збереження і реконструкції замків Львівщини. Нинішній прецедент – ще один доказ тому, що така стратегія і її повноцінне фінансування Львівщині потрібні на вчора”, – додає Юрій Холод.

Фото: з відкритих інтернет-джерел

Відео