У Ходорові школярі мерзнуть у руки та підсвічують телефонами | Львівська мануфактура новин
Підтримати проект
регіональні новини
У Ходорові школярі мерзнуть у руки та підсвічують телефонами
08 Листопада, 09:30

У Ходорові школярі мерзнуть у руки та підсвічують телефонами

Марта Занюк

Як вирішити проблему, поки не знають

25 шкіл найбільшої на Львівщині Ходорівської ОТГ не опалюються та не отримують належного освітлення. Діти підсвічують телефонами та мерзнуть у руки. Проблема виникла тоді, коли освітні заклади із Жидачівської райради перейшли на баланс ОТГ. Тоді у кожній школі встановили обмежувачі електроенергії – всього 1,5 кіловата на школу.

Зараз потужність на 25 шкіл – 543 кіловата, тоді як мінімальна повинна бути 894.

Начальниця фінансового відділу Ходорівської ОТГ Іванна Голушко каже, що ці обмеження ПрАТ Львівобленерго пояснює зміною споживача, форми власності чи власника електроустановки.

Проте, за її словами, жодних цих змін не було, адже школи перейшли із комунальної власності у ту ж комунальну власність. Тим більше такі обмеження повинні відбуватися тільки за взаємною згодою.

В наших школах навчається 2480 учнів і ми готові оплачувати всю електроенергію, яка нам необхідна для функціонування шкіл. Ми маємо угоду з Львівобленерго, де зазначена висока якість постачання електроенергії, але на сьогоднішній день наші діти сидять в холодних класах, а на зошити і книжки підсвічують собі телефонами, – додала Іванна Голушко.

Громада зверталася в державну інспекцію з енергетичного нагляду за режимами споживання електричної теплової енергії. Там їм сказали, що Львівобленерго не надало технічних умов приєднання об`єктів до електромережі і не зрозуміло, чим там керувалися, встановлюючи потужність 1,5 кіловата.

Голова Ходорівської ОТГ Олег Коцовський каже що за додаткову потужність Львівобленерго вимагає доплачувати 900 тис. грн. Тому звернувся до заступника директора з маркетингу ПрАТ “Львівобленерго” Юрія Кошла із вимогою:

Я вимагаю повернути потужності електроенергії, які були раніше, встановивши прилади обліку, які стояли до того, як громада прийняла заклади освіти на свій баланс. А вашим олігархам платити я не буду, – сказав Коцовський.

Натомість пан Кошла каже, що ситуація не така вже й проста. Впорядкувати облік електрики довелось тому, що раніше школи отримували її із порушеннями.

Впорядковувати облік електроенергії довелося через те, що був процес переукладання договору. А жодних підтверджуючих документів на іншу потужність шкіл немає. Як у договорах з‘явилося саме 1,5 кіловат я відповісти не можу.І самовільно підняти потужність ми не можемо, бо є технічний процес, – додав Юрій Кошла.

І додав, що та потужність, яка є тепер, взята із попередніх договорів.

Схожа ситуація у Великомостівській ОТГ, але простіша. Хоч там теж встановили такі обмеження електроенергії, та їхній лист-звернення “Львівобленерго” поки що розглядає.

Завтра офіційно за моїм підписом дозвіл піде в район, де будуть переукладатися угоди. Вони виконуватимуть вимоги відповідно до тих потужностей, які будуть зазначені в угодах, – повідомив Юрій Кошла голові Великомостівської ОТГ Ярославу Ройку.

Тим часом у Ходорові готові навіть судитись, адже до зриву навчального процесу недалеко.

  • 0
  • 986
Відео