У храмі Старого Самбора з лампадок виклали цифру 300 | Львівська мануфактура новин
Підтримати проект
регіональні новини
У храмі Старого Самбора з лампадок виклали цифру 300
29 Січня, 15:11
logo-black

У храмі Старого Самбора з лампадок виклали цифру 300

Марія Кузьмин

Сьогодні, 29 січня, Україна відзначає 101-річницю подвигу Героїв Крут. 1918 року відбувся бій між 5-тисячною більшовицькою армією та 300 студентами й курсантами, які загинули, захищаючи підступи до Києва. Заходи з вшанування пам’яті Героїв Крут відбуваються по всій Львівській області.

На головному залізничному вокзалі Львова молодь організувала театралізоване дійство “Станція Крути: зупинись та прислухайся…». Поминальні урочистості відбулися на Личаківському кладовищі, де знаходиться могила учасника бою під Крутами Ігоря Лоського.

Жителі Старого Самбора зібралися зранку у храмі Святого Миколая. Тут зі жовто-синіх лампадок виклали цифру «300». Присутні запалили свічки-офірки.

«Молода кров крутянців не пролита намарно, – наголосив після панахиди отець Ігор Подан. – Їхній оповитий славою подвиг вчить нас мати наповнене любов’ю серце – до Бога, до України, до свого народу».

Старшокласники міської школи ім. о. Станіслава Дашо виступили з короткою літературною композицією. Урочистості продовжилися у Народному домі.

«Я завжди відвідую такі заходи. І знайомих з собою кличу. Сьогодні, будучи в храмі, розмірковувала собі, що наш край – дуже патріотичний. Горда від того факту, що серед крутянців був молодий юнак і зі Старосамбірщини – Григорій Піпський. Саме він, помираючи, переконливо вимовив: «Ще не вмерла Україна!» – каже LMN старосамбірянка літнього віку пані Любов.

У Мостиськах у гуртку Молодої Просвіти провели історичне досьє «Червоні маки на білому снігу». Вихованці читали поезію, присвячену кривавій трагедії та вшанували загиблих хвилиною мовчання. З 15.00 в Народному домі Червонограда також згадають звитягу молодих хлопців, які віддали своє життя у боротьбі за Україну. У Бібрці у Народному домі о 17.00 розпочнеться вечір-реквієм «Маків цвіт» .

Відео