Підтримати проект
регіональні новини
Написати нам
У Хирові на Старосамбірщині оголосили карантин
11 Грудня, 15:15

У Хирові на Старосамбірщині оголосили карантин

Марія Кузьмин

На подвір’я місцевого жителя міста Хирів на Старосамбірщині кілька днів тому зайшла лисиця. Поводилася агресивно – покусала собаку господаря та сусідського пса. Чоловік вбив тварину та викликав спеціалістів ветеринарної служби. Лабораторні дослідження, які проводили у Львові, підтвердили, що у лисиці – сказ.

Про це LMN повідомив лікар-епідеміолог Володимир Терлецький.

У райдержадміністрації засідала надзвичайна протиепізоотична комісія. У Хирові оголосили карантин, села Буньковичі і Поляна Хирівська визнали загрозливою зоною.

 

 

«Сказ – хвороба невиліковна, призводить до загибелі тварин та смерті людей. І тільки своєчасне звернення за допомогою дає можливість запобігти захворюванню», – застерігає Богдан Венцик, начальник Держпродспоживслужби у Старосамбірському районі.

 

У зв’язку із запровадженням карантинних обмежень жителів цієї території просять бути обачними. Якщо когось вкусила тварина, радять одразу звернутися до медичних працівників. Просять оглянути своїх дітей. Якщо на тілі є подряпини і рани, обов’язково вияснити їх походження. При виявленні незвичної поведінки, захворювання чи загибелі тварин, особливо безпритульних та диких, обов’язково інформувати працівників ветеринарної медицини. Усі сприйнятливі тварини, що утримуються в підсобних господарствах, повинні бути щеплені.

Два тижні тому карантин через сказ лисиці оголосили у п’яти селах Стрийського району.

Нагадаємо, у жовтні цього року померла жінка з села Милятин на Городоччині, яку вкусило цуценя. Сказом собаку заразила лисиця.

Схожі новини