Підтримати проект
регіональні новини
Написати нам
У Кабміні планують скасувати безкоштовний проїзд у громадському транспорті
10 Квітня, 12:21

У Кабміні планують скасувати безкоштовний проїзд у громадському транспорті

Міністерство соціальної політики планує монетизувати пільги на проїзд для українців. Це дозволить зрівняти права тих громадян, які живуть у великих містах і постійно користуються багатьма видами транспорту, і тими, хто живе в невеликих населених пунктах. Про це розповів заступник Міністра соцполітики Віталій Музиченко, повідомляє Дивись.інфо.

У відомстві вже розроблений документ, який передбачає заміну пільг відповідними виплатами.

За словами заступника міністра, в Україні є 8 різних законів, які регламентують право на пільговий проїзд у транспорті для 2,4 млн громадян. Але ці люди живуть зовсім в різних регіонах країни і мають різний доступ до транспортної інфраструктури.

«Якщо ми говоримо про пільговиків, які проживають в Києві чи Харкові, вони мають право доступу як мінімум до 3 видів транспорту – міського, приміського, міжміського. З іншого боку, якщо людина проживає в сільській місцевості і, по суті, там приміський транспорт працює в режимі 2 або 3 рази на тиждень, то у такої людини в принципі немає доступу до інфраструктури», – зазначив Музиченко.

Ідея монетизації пільгового права на проїзд здатна вирішити цю проблему. При цьому відбуватися вона буде для всіх однаково незалежно від того, користується пільговик транспортом чи ні.

З огляду на те, що на сьогоднішній день витрати на пільговий проїзд в транспорті переведені децентралізацією на місцеві бюджети, то монетизація пільг на проїзд у громадському транспорті буде передана на розсуд місцевої влади, пояснив Музиченко. Чиновники на місцях самостійно визначатимуть форму такої монетизації, розміри і періодичність виплат залежно від можливостей місцевого бюджету.

«Форма монетизації може бути абсолютно різна. Це можуть бути готівкові виплати, це можуть бути зараховані кошти на карту або зараховані поїздки на картку. З огляду на те, що в окремих населених пунктах розвиваються електронні системи оплати проїзду, обліку, то орган місцевого самоврядування повинен вирішувати всі ці питання самостійно», – пояснив заступник міністра.

Фото: з відкритих інтернет-джерел

  • 0
  • 1658
Схожі новини