У Кам’янці-Бузькій воїнів АТО фотографували з бездомними тваринами | Львівська мануфактура новин
Підтримати проект
регіональні новини
У Кам’янці-Бузькій воїнів АТО фотографували з бездомними тваринами
06 Грудня, 14:28

У Кам’янці-Бузькій воїнів АТО фотографували з бездомними тваринами

Марта Занюк

Зоозахисники з міста Кам`янка-Бузька організували незвичну фотосесію. Знимкували воїнів АТО, які тримають на руках бездомних котів та собак. У такий спосіб хочуть привернути увагу до тварин, які не мають господарів.

Ідею запропонувала одна з волонтерок Вікторія Баландюк. На зйомку вона запросила учасників АТО – Надію Назаренко, Ярослава Малишка та Ігоря Павліша. Фотограф Олег Семенюк працював безкоштовно. Фотосесія відбулася на подвір`ї Ярини Чабан, теж місцевої волонтерки. У неї вдома живуть 15 котів і 5 собак, яких вона підібрала з вулиці.

“Чому саме воїни АТО? Тому що це найгероїчніші люди в наш час, дуже авторитетні. З їх допомогою нам легше привернути увагу до проблеми тварин, – каже Ярина. – Собаки і коти – живі створіння, вони так само мають душу. Ми відповідальні за них. Люди самі винні в тому, що коти та собаки живуть на вулиці. А так не повинно бути”.

Захисники тварин розпочали свою діяльність ще три роки тому. Їхня мета – зменшити кількість бездомних котів то собак. Волонтери знаходять їх на вулиці і відвозять до ветеринарів на стерилізацію.

“Наша діяльність змінює свідомість людей. Спочатку на нас дивились, як на божевільних. Зараз люди трохи звикли і стараються допомагати. Нам часто приносять котів, але просто принести – мало. Їх треба відвезти на стерилізацію, заплатити за це. Та люди не хочуть цим займатися”, – розповіла Ярина Чабан.

Додала, що волонтери разом з депутатами районної ради довго намагаються достукатися до голови ОТГ з метою створення стерилізаційного центру.

“Ми не здаємось, ходимо до голови ОТГ ледь не щодня і наполегливо нагадуємо про стерилізаційний центр. Нам треба відкрити хоч щось, бо в місті є лише одна ветеринарна клініка, яка в дуже поганому стані”, – повідомила жінка.

Завдяки волонтерам на вулицях райцентру стало набагато менше бездомних котів. А таких собак немає взагалі. Усі опікунські і стерилізовані.

Відео