Підтримати проект
регіональні новини
Написати нам
У Карпатах – небезпека сходження лавин (ВІДЕО)
06 Лютого, 17:27

У Карпатах – небезпека сходження лавин (ВІДЕО)

Державна служба з надзвичайних ситуацій попереджає про небезпеку сходження лавин на високогір’ї. Синоптики встановили ІІІ рівень сніголавинної небезпеки.

 

Синоптики прогнозують налипання мокрого снігу та посилення вітру до 17-22 м/с. У горах зберігатиметься ожеледиця, хуртовини та падатиме сніг.

Додамо, перед виходом у похід у гори потрібно ретельно перевірити наявність та якість спорядження, харчів, достатньої кількості питної води. Необхідно впевнитися, що в аптечці є усі необхідні препарати.

Також необхідно мати накидки для захисту від дощу та снігу вітрозахисний костюм, шапочку, вовняний светр, шкарпетки та сірники.

У випадку, якщо у горах застала погана погода, необхідно знайти схованку та дочекатись закінчення негоди. Рятувальники повідомляють, якщо ви вловили звук сходження лавини, за можливості відійдіть з її шляху і сховайтеся за міцним укріпленням: скелею або деревом.

У пік небезпеки потрібно скинути всі зайві речі й прийняти горизонтальне положення у напрямку сходження лавини. Обов’язково необхідно прикрити рота та носа шарфом або рукавицею. Поки снігова маса лавини сунеться донизу, намагайтеся рухами плавця вибратися й утримуватися на поверхні.

Далі потрібно звільнитись зі снігової пастки. Найперше потрібно навколо обличчя утворити вільний від снігу простір – «повітряний мішок», так щоб ви мали змогу дихати. Також необхідно захищати руками грудну клітку, щоб при змерзанні снігу зберегти її рухливість. Якщо вибратись зі снігу не вдається, доведеться чекати підмоги рятувальників.

Схожі новини