У кінці жовтня під час пандемії обласні депутати залишили комунальні заклади Львівщини без тепла | Львівська мануфактура новин
Підтримати проект
регіональні новини
У кінці жовтня під час пандемії обласні депутати залишили комунальні заклади Львівщини без тепла
27 Жовтня, 15:28

У кінці жовтня під час пандемії обласні депутати залишили комунальні заклади Львівщини без тепла

Сьогодні, 27 жовтня, ані бюджетна комісія, ані Львівська обласна рада не змогли домовитися про компенсацію оплати за тепло для комунальних установ. Депутати ЄС сесію зігнорували, а голова Ірина Гримак її перенесла. Відтак всі комунальні установи ЛОР, якими мають опікуватися обласні депутати, залишаються без тепла, йдеться на сайті ЛОДА.

Без обігріву залишилися обласні лікарні, ліцеї та інші освітні заклади, дитячі будинки, заклади культури, серед яких і музеї з унікальними колекціями, котрі потребують відповідного температурного режиму і захисту від вологості. Попри те, що держава зменшила ціну на газ для них рівно наполовину від ринкової, Львівська обласна рада вперше за кілька років відмовилася дофінансувати різницю у ціні енергоносія.

«Щороку у свій бюджет комунальні установи закладають кошти на енергоносії. Торік на літо це було 4 грн/м3, а на осінньо-зимовий період – 7 грн/м3. Цьогоріч йшлося про 8-10 грн/м3. Такої масштабної «газової» агресії та шантажу Росії щодо цілої Європи, та України в тому числі, ніхто не передбачав. Однак вона сталася, і ринкова ціна газу в Україні виросла до 33-35 грн/м3. Ніхто не придумав цю суму просто так – вона обгрунтована Законом України «Про ринок природного газу», котрий прийняла Верховна Рада 2015 року, – пояснює перший заступник голови Львівської ОДА Андрій Годик. – У цій ситуації держава зробила безпрецедентний крок: через меморандум між урядом, представниками органів місцевого самоврядування та Нафтогазом, ціну на енергоносії в опалювальному сезоні 2021-2022 вдалося зафіксувати у розмірі 16,5 грн/м3 з ПДВ та транспортуванням»

Різницю між планованими 8-10 та 16,5 грн/м3 і намагалися сьогодні компенсувати обласним комунальним установам до кінця року. З майже 150 мільйонів гривень, на які перевиконано обласний бюджет станом на жовтень, для дофінансування енергоносіїв до кінця року всім установам потрібно близько 49 млн гривень. Проте, якщо зима буде тепла, область зможе додатково заощадити.

Та голова бюджетної комісії Володимир Квурт запропонував залишити ці 49 млн гривень нерозподіленими. А фракція ЄС зігнорувала засідання Львівської обласної ради, пославшись на ситуацію з коронавірусом.

Тому наразі укласти контракт з постачальником газу та оплатити енергоносії до кінця року бюджетні установи, які перебувають під опікою обласної ради, не можуть.

«Хочу наголосити, що така позиція є позицією на боці нашого ворога Росії, бо це такий самий шантаж держави і нехтування безпекою людей. Я переконаний, політичні маніпуляції точно не мають бути важливіші, ніж безпека та крайня необхідність для об’єктів соціальної інфраструктури і здоров’я людей», – додає Андрій Годик.

Фото: з відкритих інтернет-джерел та ЛОДА

  • 0
  • 1854
Відео