У Клініці трансплантації кісткового мозку дітям працюватимуть медики, що стажувались у ВООЗ | Львівська мануфактура новин
Підтримати проект
регіональні новини
У Клініці трансплантації кісткового мозку дітям працюватимуть медики, що стажувались у ВООЗ
15 Лютого, 14:33

У Клініці трансплантації кісткового мозку дітям працюватимуть медики, що стажувались у ВООЗ

Сьогодні, 15 лютого, у львівському Західноукраїнському спеціалізованому дитячому медичному центрі відкрили Клініку трансплантації кісткового мозку у дітей. День обрали невипадково – сьогодні Всесвітній день онкохворої дитини, інформують у Львівській ОДА.  За рік тут зможуть робити 12-15 операцій для порятунку життя дітей.

Реалізували проєкт коштами різних бюджетів: 8 мільйонів гривень виділили з обласного бюджету, понад 14 мільйонів — з державного, а також ще 450 тисяч євро, а це 14,5 млн грн, пожертвували благодійники. За ці кошти в лікарні провели реконструкцію та ремонт приміщень, закупили медичну апаратуру та обладнання. Проєкт реалізовували два роки.

За словами керівника нової Клініки Романа Кізими, тут працюватимуть 12 спеціалістів, які проходили стажування в США та Канаді, Японії, Європі, в структурах ВООЗ. У центрі зазначають: щороку щонайменше 200 дітей та підлітків в Україні потребують трансплантації кісткового мозку. З них приблизно 50-75 – мешканці Західного регіону та 15-20 – мешканці Львівщини.

Додамо, львівська Клініка трансплантації кісткового мозку в дітей стала першою такою лікарнею на заході України з лікування дитячої онкології та гематології. Щорічно понад 200 дітей з усіх областей України, які страждають від онкологічних захворювань, отримують високофахову допомогу в центрі.

 

 

 

Відео