Підтримати проект
регіональні новини
Написати нам
У Кремлі планували створити «народні республіки» на заході України, куди «мала входити» і Львівщина
05 Березня, 18:00

У Кремлі планували створити «народні республіки» на заході України, куди «мала входити» і Львівщина

Управління Служби безпеки України в Івано-Франківській області 5 березня повідомило, що затримало в регіоні організатора і ключових осіб мережі, яка планувала створення «Федеративної республіки Україна».

«СБУ зірвала плани Кремля щодо нових «народних республік» на західній Україні. За інформацією української спецслужби, до «Федеративної республіки Україна» мали увійти такі області: Івано-Франківська; Закарпатська; Львівська; Тернопільська; Чернівецька. Логіка створення псевдоутворення – розхитати ситуацію в тилу українських військових. А саме – в тих областях, які не вдається захопити силами регулярної армії РФ», – повідомили в СБУ.

За інформацією спецслужби, затримані мали «завербувати понад пів тисячі зрадників» у західних і центральних областях.

«Сепаратисти планували дискредитувати і позбавити підтримки суспільства силовиків. Інспірувати недовіру до правоохоронних органів. Далі озброєні сепаратисти мали ліквідувати ключових керівників силових органів і представників влади. Після цього в регіонах планувалося спочатку захопити адміністративні будівлі і проголосити «народні республіки» за зразком так званих «Л/ДНР», а потім об’єднати їх у нову підконтрольну Росії державу», – заявили в СБУ.

СБУ каже, що виявила в організатора «готові маніфести до армії, силовиків та цивільного населення України із закликами переходити на їхню сторону».

«Крім того, знайдене звернення до іноземних держав про вимогу визнання нового «анклаву». Спільники заколотника дали покази на нього, з організатором проводяться слідчі дії», – йдеться в повідомленні.

У спецслужбі уточнили, що кримінальне провадження розслідують за статтею «дії, спрямовані на насильницьку зміну чи повалення конституційного ладу або на захоплення державної влади», за якою загрожує 10 років ув’язнення.

Нагадаємо, після вторгнення військових сил РФ на територію України, починаючи з 27 лютого, на російських сайтах почала масово ширитись інформація про нібито плани створення так званої «Федеративної республіки Україна».

 

abce63f8f241b2c25896f69fd8fbcc8d
e88b07e27d7fafa1c4a562f226d0e827
bd43495ea757c6c05d409f192be8d03b
Схожі новини