Підтримати проект
регіональні новини
Написати нам
У Києві під Офісом президента батьки загиблих на службі солдатів влаштували мітинг
03 Лютого, 13:02

У Києві під Офісом президента батьки загиблих на службі солдатів влаштували мітинг

Батьки дітей, які загинули під час служби в армії, влаштували акцію «Мітинг справедливості» під стінами Офісу президента. Сьогодні, 3 лютого, кілька десятків людей вийшли під будівлю ОП з портретами загиблих та плакатами «Наших дітей вбили – хто відповідатиме?», «Вимагаю справедливості!», «Влада, покарайте винних», «Поверніть честь невизнаним героям». Про це повідомило Суспільне.

“Рік тому мій син проходив строкову службу в Черкаській області. Рік тому мені повідомили, що мій син загинув. Моя дитина була понівечена. Все вказує на те, що це вбивство, але справа не ведеться. Я хочу справедливого розслідування. За це ніхто не поніс покарання: не притягнули ні командира, ні начальника караула, нікого. Одні відбулися виговорами, хоча в тій частині за два роки загинули два хлопчики”, — розповіла учасниця акції Наталія Нечипоренко.

e1dc77dafe3a4bfd
b5017b8d47ec2efe

За словами жінки, військові надали їй інформацію, нібито хлопець загинув через “навмисне самоушкодження з гвинтівки, хоча син стояв з автоматом”.

 

“Я хочу чесного розслідування, справедливого. Хочу як мати знати що робиться в тій частині. За що моя дитина постраждала. Робляться експертизи, вони не можуть сказати, щоб було неупереджене розслідування”, — наголосила Нечипоренко.

Родичі загиблих неодноразово зверталися до військової прокуратури, правозахисних організацій, Офісу президента, але ніхто досі не покараний. Тому батьки загиблих солдатів об’єдналися у громадську організацію «Родини нескорених» з метою добитися справедливості і зупинити свавілля командирів.

Організатори мітингу розповідають, що такими діями вони хочуть привернути увагу громадськості, влади, керівників силових структур до подій у військових частинах, а також поновлення розслідування кримінальних справ та покарання винних за загибель їхніх дітей.

 

eec70337e023733b
7ab69c42159c203b

Додамо, серед учасників акції також батьки військовослужбовців, які загинули у 2018-2019 роках у військовій частині НГУ 302. Саме там служив Артем Рябчук, який 26 січня відкрив стрілянину на заводі “Південмаш” та вбив п’ятьох людей.

Схожі новини