У Києві затримали колишнього одеського керівника ТЦК, який хотів втекти | Львівська мануфактура новин
Підтримати проект
регіональні новини
У Києві затримали колишнього одеського керівника ТЦК, який хотів втекти
24 Липня, 13:22

У Києві затримали колишнього одеського керівника ТЦК, який хотів втекти

У Києві правоохоронці затримали колишнього керівника Одеського регіонального центру комплектування Євгена Борисова, якого підозрюють у незаконному збагаченні на 188 мільйонів гривень.

Про це повідомили в Державному бюро розслідувань.

Відомо, що у суботу, йому повідомили про підозру у незаконному збагаченні на сотні мільйонів гривень та в умисному ухиленні від несення служби. Євген Борисов хотів втекти від слідства, при цьому він використовував елементи конспірації – змінював номери телефонів, автомобілів, місце розташування тощо.

Два дні тривали пошуки, зрештою його знайшли та затримали у Києві.

«Враховуючи намагання колишнього воєнкома сховатися від правосуддя, працівники ДБР проситимуть суд залишити його під вартою без можливості внесення застави»,  – йдеться у повідомленні.

Колишнього одеського воєнкома підозрюють у:

  • у набутті особою, уповноваженою на виконання функцій держави активів, вартість яких більш ніж на шість тисяч п’ятсот неоподатковуваних мінімумів доходів громадян перевищує її законні доходи (ст. 368-5) ККУ.
  • у нез’явленні вчасно на службу без поважних причин військовослужбовцем, вчинене в умовах воєнного стану – вчиненні кримінального правопорушення (ч. 5 ст. 407) ККУ.
  • в ухиленні військовослужбовця від несення обов’язків військової служби шляхом обману, вчинене в умовах воєнного стану (ч.4 ст.409) ККУ.

Йому загрожує до десяти років позбавлення волі. Наразі тривають слідчі дії.

Нагадаємо, одне з журналістських розслідувань показало, що мати воєнкома минулого року стала власницею житлового будинку в Іспанії вартістю понад 4 млн євро. Також з’ясувалось, що, окрім елітної закордонної нерухомості, вона цьогоріч придбала ще й автомобіль Mercedes-Benz EQV за майже 3 млн грн.

Пізнеш правоохоронці встановили, що й теща ексвоєнкома впродовж останніх років стала власницею коштовного автопарку, не маючи для цього достатніх коштів законного походження. До нього входили: Toyota Land Cruiser Prado, Mercedes-Benz G 63 AMG, Toyota Land Cruiser.

Дружина ексвоєнкома також придбала іншу закордонну нерухомість — офісне приміщення в Іспанії вартістю 737 тис. євро.

Крім того, до справи будуть залучені матеріали Національного агентства з питань запобігання корупції (НАЗК), яке також виявило ознаки незаконного збагачення у колишнього одеського воєнкома на понад 188 млн грн.

Відео