Підтримати проект
регіональні новини
Написати нам
У Лікарні Святого Пантелеймона 22-річній дівчині замість хворого суглоба встановили протез
12 Травня, 18:12

У Лікарні Святого Пантелеймона 22-річній дівчині замість хворого суглоба встановили протез

У Лікарні Святого Пантелеймона 22-річній львівʼянці ендопротезом замінили хворий суглоб. Про це повідомили в Першому медичному об’єднанні Львова.

«Настя проживає на Львівщині, в селі Годовиця. З дитинства дівчина хворіє на ниркову недостатність. У 9 років потрапляє в ДТП, пошкоджує внутрішні органи і згодом – нирки геть відмовляють. З 13 років тричі на тиждень проходить процедуру з очищення крові від токсинів та надлишків води – гемодіаліз. У 16 – Настя їде в Білорусь, де їй пересаджують нирку. За три роки – відторгнення органу», — розповіли в лікарні.

Ще за рік донорську трансплантацію вже роблять і в Україні, але її організм, на жаль, знову не приймає донорську нирку.

Увесь цей час дівчина активно займається спортом: бігає та катається на велосипеді. Працює офіціанткою. Якось в неї з’являється відчуття болю у суглобі. І чим далі – посилюється настільки, що одного разу дівчина просто вже не може стати на ногу.

Уперше медики зіштовхнулись з таким випадком у молодої пацієнтки — відмирання голівки стегнової кістки. Зазавичай така недуга вражає людей вже в похилому віці. У Насті ж захворювання спровокував прийом імуносупресантів після пересадки нирки.

Вилікувати вражений некрозом суглоб медикаментозно неможливо. Тільки операція та ендопротезування – заміна хворого суглобу на штучний.

Хірургічне втручання пройшло успішно. Після операції пройшло лише декілька днів, а Настя вже крокує коридорами лікарні – поки на милицях – і більше не приймає знеболювальні.

Дівчина продовжує боротися за своє здоров’я. Вона стала в лист очікування на трансплантацію, і сподівається, що третя спроба буде вдалою і її організм нарешті прийме донорський орган.

img_9733
Схожі новини