Підтримати проект
регіональні новини
Написати нам
У львівській лікарні вперше пересадили печінку однорічному малюкові від посмертного донора
19 Січня, 11:36

У львівській лікарні вперше пересадили печінку однорічному малюкові від посмертного донора

Однорічний хлопчик із Прикарпаття отримав шанс на життя у дитячій лікарні Першого територіального медичного об’єднання. 12 січня медики провели унікальну операцію, яка вважається однією із найскладніших в Україні. Вони пересадили хлопчикові печінку від посмертного донора.

“Нині, на сьому добу після операції, можемо нарешті сказати: печінка працює, стан дитини стабільний”, – кажуть у лікарні.

0f3c0ef6-89e2-4e18-bd64-a227cde24f96

Артем народився із непрохідними жовчовивідними шляхами – атрезією жовчних протоків, вираженою печінковою недостатністю. Такий діагноз дитині поставили вже на третьому місяці життя.

“Хворобу в малюка видавали жовта шкіра та склери очей, а ще великий животик. Печінка поступово відмовляла”, – кажуть лікарі. 

img_20220112_183909

Влітку зʼясувалось, що єдиний вихід врятувати Артема – трансплантація печінки. Родичі не підходили, а від посмертних донорів досі в Україні таким маленьким діткам не робили пересадок. 

Останні 4 місяці хлопчик разом з мамою жив у лікарні. Тут він відсвяткував і свій перший день народження. 

Тим часом 12 січня у вінниці помер 44-річний чоловік. У його мозку розірвалась аневризма. Врятувати пацієнта лікарі не змогли, але родина чоловіка підписала згоду на вилучення органів. 

“Печінку, яка поза тілом “живе” максимум 12 годин, з Вінниці доправив вертоліт Нацполіції. Орган в дитячій лікарні на Орлика зустріли трансплантологи – це наші лікарі та команда колег з столичної лікарні “Феофанія”, які приїхали на допомогу”, – кажуть у лікарні.

img_20220112_165820-01
img_20220112_173240-01

Хірургічне втручання було надскладним. Спершу лікарям треба було розділити донорську печінку, аби взяти для маленького Артемчика її частину. Потім розпочалася сама трансплантація, яка тривала до ранку. Разом – приблизно 12 годин. 

Зараз Артем перебуває в реанімації під цілодобовим моніторингом. Попереду – не менш складна частина. Адже виснажений хворобою організм дитини має адаптуватися до життя з новим органом. 

Додамо, за весь час в Україні печінку дитині від посмертного донора трансплантували лише раз – два місяці тому 16-річній дівчинці в Шалімова.

Схожі новини