Підтримати проект
регіональні новини
Написати нам
У львівській новобудові стався вибух
21 Грудня, 18:59
logo-black

У львівській новобудові стався вибух

Юлія Швидко

Сьогодні, 21 грудня, в новобудові на вул. Шевченка, 60, у Львові стався вибух газу. За інформацією ДСНС Львівщини, в квартирі на 12 поверсі стався  вибух газо-повітряної суміші без подальшого горіння.

“На останньому поверсі будинку робітник  квартири проводив ремонтні роботи зі встановлення газового обладнання. Саме під час робіт стався вибух газу. Робітник травмований, але нетяжко, тому від госпіталізації відмовився. Пожежа у будинку не виникла, лише ударною хвилею вибито вікна. Попередня причина вибуху — порушення правил безпеки при монтажі газового обладнання”, — каже заступник міського голови Львова Сергій Бабак.

Будинок не перебуває на балансі ЛКП, але був зданий в експлуатацію.

ЖК “Семицвіт” складається з 15 будинків. Будинок 12, в якому стався вибух, здали в експлуатацію ще минулого року. Житловий комплекс збудувала компанія “Інтергал-Буд”.

Мешканці сусідніх будинків цього комплексу скаржаться, що у вівторок та середу відчували у під’їздах запах газу.

“У вівторок зранку йшов на роботу, чую: газом пахне. Зайшов у вайбер-групу, де зі сусідами переписуємося, дивлюся: не лише мене цей запах хвилює. Люди звернулися в управлінську компанію, яка обслуговує наш будинок, аби викликали газовиків. За деякий час звідти відписали, що консьєрж усе перевірив і запаху вже нема. Тому фахівців з “Львівгазу” вирішили не викликати. А сьогодні трапився цей вибух. Надіємося, що газовики таки звернуть увагу на наш житловий комплекс”, – розповідає мешканець будинку №3 у “Семицвіті” Олег.

Люди, які поселилися у будинках від “Інтергалбуду” кажуть, що забудовник заощадив на газовому обладнанні.

“По-перше, на газовому котлі переплутали краники. І не лише у нашій квартирі, сусіди теж скаржилися, що довелося переробляти. Також у кімнаті батарею неправильно вмонтували. Зі заявою звернулися до забудовника. Там сказали, що нічого переробляти не будуть. Довелося все робити за власні кошти. Багато сусідів ще до вселення у квартири позмінювали котли на кращі та дорожчі. Можливо, цього разу причиною вибуху не стала халатність забудовника, але такі факти теж не варто залишати поза увагою, – додає Олег. – Також при підключенні будинку до газу фахівці не особливо перевіряли, чи все гаразд. Лише по 150 гривень з кожної квартири позбирали”.

imge5bb1e0f7d9616f6ec436980f5272b77v-d4c95dde

Фото: ДСНС

Схожі новини