Підтримати проект
регіональні новини
Написати нам
У Львівській психіатричній лікарні планують створити музей просто неба
11 Серпня, 19:32

У Львівській психіатричній лікарні планують створити музей просто неба

У Львівській обласній клінічній психіатричній лікарні хочуть створити музей просто неба, де розмістять мініатюрні копії архітектурних споруд.

Про це повідомили на сторінці медустанови у Фейсбуці.

“Не секрет, що наші пацієнти, яких зараз більше тисячі, дещо обмежені в можливостях мандрувати країною, чи навіть містом. Свого часу, нам дуже запала в душу ідея голландського Мадюродаму – музею просто неба в Гаазі, де зібрана найбільша у світі колекція мініатюрних будівель, які представляють найхарактерніші об’єкти Нідерландів в масштабі 1:25. Ми б дуже хотіли створити щось подібне для наших пацієнтів, та гостей лікарні, адже це не лише знайомство з архітектурою, а й терапія спогляданням”, – зазначили працівники лікарні.

Ідею цю виношували медики ще з 2005 року, зокрема, її запропонував професор О. Фільц та група однодумців. Зараз її знову намагатимуться втілити в життя та встановити насамперед міні-копію львівської ратуші з ключовими персонажами.

За даними видання Galnet, музей розташують на ділянці, площею більше 2 гектарів. Встановлювати перші об’єкти планують за рік – там будуть, окрім Ратуші, Каплиця Боїмів, Домініканський собор, церква Анни та інші визначні споруди. Наразі лікарі шукають меценатів та звертатимуться до львівських університетів з проханням розробити відповідний проект та макети.

Схожі новини