У львівському Домініканському соборі провели концерт заради онкохворих діток | Львівська мануфактура новин
Підтримати проект
регіональні новини
У львівському Домініканському соборі провели концерт заради онкохворих діток
28 Жовтня, 13:01
logo-black

У львівському Домініканському соборі провели концерт заради онкохворих діток

Юлія Швидко

Вчора у Домініканському соборі у Львові пройшов благодійний концерт «Обряд тиші». Український музикант та засновник Школи сучасної музики Vedel School Михайло Балог виступав, аби зібрати кошти на перуки для онкохворих дітей.

«Якраз зараз підраховуємо кошти, які вдалося зібрати вчора ввечері, – каже LMN одна з організаторок благодійного концерту Лілія Кузік. – Концерт вдався на славу, як і усі попередні виступи Михайла. Усі сидячі місця у соборі були зайняті, багато присутніх стояли. Люди заходили-виходили, до скриньок з пожертвами була довжелезна черга. Усі хотіли допомогти хворим діткам – хто коштами, хто волоссям».

Проєкт Hair for Share виник рік тому у Львові, став всеукраїнським. Його учасники займаються збором перук для дітей, які після хіміотерапії втратили волосся.

«Спочатку нас декілька довговолосих дівчат обрізали коси, аби зробити перуки діткам. Згодом до нас почали долучатися інші бажаючі допомогти. За час існування нашого проекту 1000 донорів віддали своє волосся. Одна жіночка, яка перенесла рак, відростила волосся і обрізала його, аби дітям зробили перуки. Казала, що після хвороби хочеться добре виглядати. Тим паче діткам, які після одужання повертаються до попереднього життя – йдуть у школи в свої колективи», – додає Лілія Кузік.

Організатори проекту зазначають, що їм уже вдалося зробити 50 перук. Щороку потрібно 300.

«Вони робляться з натурального волосся, тому є досить дорогими. Коштують від 500 до 700 доларів. Правда, одна майстриня зголосилася робити їх за собівартістю. То перука виходить 4 тисячі гривень. Добре би було, якби ще деякі майстри погодилися з нами співпрацювати на таких умовах, – зазначає організатор. – Адже те, що ми робимо, допомагає дітям жити. Коли ми прийшли до дітей з першої перукою, вони заметушилися, по черзі приміряли. Одній дівчинці ми замовили перуку світлого кольору, як у неї було волосся до хвороби. Вона ходила просто щаслива: волосся повернулося».

Ініціатива співпрацює з благодійними фондами “Крила надії” та “Таблеточки” і систематично звітує про використані кошти.

Усі, хто хоче допомогти хворим дітям, можуть переказувати кошти на рахунок:

ПриватБанк: 5169330519980186 (Ліпська Н.С. БФ “Крила надії” — карта фонду).

Реквізити для переказів з інших банків:

БФ “Крила надії”

Західне ГРУ ПриватБанку м. Львів

МФО 325321

ЄДРПОУ 35620901

Рахунок UA083253210000026005053761169

Відео