У львівському «Охматдиті» прооперували 13-річну дівчинку, яка страждала від гіпергідрозу – Львівська мануфактура новин
Підтримати проект
регіональні новини
У львівському «Охматдиті» прооперували 13-річну дівчинку, яка страждала від гіпергідрозу
16 Червня, 19:02

У львівському «Охматдиті» прооперували 13-річну дівчинку, яка страждала від гіпергідрозу

У львівському Охматдиті прооперували 13-річну дівчинку з надмірним потовиділенням рук та стоп. Через захворювання у дитини утворювалися ерозії і некрози шкіри та глибокі тріщини. Про це розповіли на Facebook-сторінці медзакладу.

Мама дівчинки розповіла лікарям, що з трьох років донька страждає від гіпергідрозу – надмірного потовиділення кисть рук та стоп. Процес виділення поту був настільки сильний, що робити звичайні побутові справи Олександрі було дуже складно.

img_0847

«Ми в Луцьку обійшли всіх лікарів. Одні казали, що це з віком пройде. Інші, що це від нервів і прописували заспокійливе. Але це триває з дитинства і стає все гірше і гірше. Вона не могла в школі, навіть, ручку тримати, писати. Зошити заливало потом. Вона у нас ще й гімнастка. Не зручно тримати спортивні булави, мʼяч. Це дуже їй ускладнювало життя», — розповіла мама пацієнтки Юлія.

Дитячий хірург Микола Микита, який обстежував дівчинку, каже, що у неї через надмірне потовиділення на руках і ногах були ерозії, некрози шкіри, лущення та глибокі тріщини. Випадки, щоб внаслідок гіпергідрозу був некроз, трапляються дуже рідко. І у Олександри саме той рідкісний випадок.

Лікарі вирішили зробити Олександрі складну операцію – двобічну, торакоскопічну симпатектомію. Простими словами пересічення нервових закінчень, які і спричиняють дану патологію. Відтак, якщо немає спотвореного сигналу від нервів до судин – судини приходять у норму, спазму більше немає, вони розширюються та починають добре працювати. Ефект від такого втручання є стовідсотковим і одразу після операції.

Проте медики зазначають, що при такому діагнозі можна робити багато процедур. Зокрема, найчастіше роблять ін’єкції ботоксу. Також є спеціальні дезодоранти із різними добавками, сухі антиперспіранти, які блокують потовиділення. Але це все дає тимчасовий ефект, може використовуватися, коли потовиділення не є настільки сильним.

img_0845
Відео