У львівському «Охматдиті» врятували 9-річного хлопчика, який не міг нормально відкрити рота – Львівська мануфактура новин
Підтримати проект
регіональні новини
У львівському «Охматдиті» врятували 9-річного хлопчика, який не міг нормально відкрити рота
08 Вересня, 13:23

У львівському «Охматдиті» врятували 9-річного хлопчика, який не міг нормально відкрити рота

Щелепно-лицеві хірурги львівського “Охматдиту” прооперували 9-річного хлопчика, який міг відкривати рот лише на 0,5 см. Як повідомили у лікарні, три роки тому Артем потрапив у аварію та отримав сильну травму щелепи.

«До операції він, по суті, їжу пропихав, протискав у ротик. Не міг інакше. Зуби лікувати ми не могли у стоматолога, горло глянути було теж нереально. Говорити було складно», — каже мама пацієнта.

У хлопчика стався перелом суглобової головки нижньої щелепи, а як наслідок – анкілоз скронево-нижньощелепного суглоба.

За словами торакального хірурга лікарні Олександра Колодія, звичайна інтубація дихальних шляхів за допомогою ларингоскопа була неможлива. Тому лікарі вирішили здійснити інтубацію через ніс за допомогою інтубаційного фібробронхоскопа за методом Сельдінгера.

img_4389

«У хлопчика утворилося зрощення між суглобовою головкою нижньої щелепи і скроневою кісткою. В операційній ми його роз’єднали, виконали часткову реконструкцію нижньої щелепи в ділянці суглоба. Також провели остеотомію суглобового відростка нижньої щелепи», — каже щелепно-лицевий хірург, професор Роман Огоновський.

Після втручання рот хлопчика відкривається вже до 3,5 см. Ще кілька днів після цього хлопчик перебував на штучній вентиляції легень.

З пацієнтом нині працює команда клініки реабілітації, для нього спеціально розробили комплекс вправ, туди входять: механотерапія, заняття з логопедом і лікувальна фізкультура для відновлення роботи м’язів.

Нагадаємо, раніше в “Охматдиті” врятували 3-річного хлопчика з Пустомитівщини.

 

 

Відео