Підтримати проект
регіональні новини
Написати нам
У львівських аптеках розкупили хірургічні маски та антисептики для рук
04 Березня, 16:14
logo-black

У львівських аптеках розкупили хірургічні маски та антисептики для рук

Юлія Швидко

Міністерство охорони здоров’я звернулось до українців з проханням не скуповувати в аптеках хірургічні маски, бо вони не захистять від зараження коронавірусом Сovid-19. Сьогодні таку заяву оприлюднив заступник міністра охорони здоров’я, головний державний санітарний лікар України Віктор Ляшко на брифінгу у Києві.

«Хвора людина з симптомами – це саме та людина, яка потребує одягання хірургічної маски, аби зменшити відстань, на яку поширюється збудник інфекції. Я закликаю всіх: не використовуйте засоби індивідуального захисту, оскільки їхня закупівля у великих кількостях, які будуть лежати по квартирах, призведе, що ми не матимемо на глобальному рівні хірургічних масок», – сказав Віктор Ляшко.

Натомість люди, коли почули, що в Україні зафіксували факт захворювання на коронавірус, одразу пішли по аптеках.

«У школі сказали для дітей закупити дезінфікуючі засоби для рук. Краще брати ті, в яких більший вміст спирту. Після роботи я пішла по аптеках. Обійшла усі в центрі міста, на Привокзальній – ніде засобів не було. Фармацевти казали, що ще тиждень тому люди розкупили. Така  ж ситуація з масками. Аптекарі говорили, що люди закуповували цілими ящиками, аби передати родичам закордон, – розповідає LMN мама третьокласника Юлія Гордій. – Знайшла через знайомого провізора. Дістав по «блату» по 190 гривень. Казав, що сусіди по 3-5 літрів у нього замовляють».

Фото: ілюстративне

Схожі новини