Підтримати проект
регіональні новини
Написати нам
У львівських лікарнях фіксують у дітей нетипові ускладнення після коронавірусу
18 Травня, 13:22

У львівських лікарнях фіксують у дітей нетипові ускладнення після коронавірусу

У Львівській обласній дитячій лікарні «Охматдит» збільшується кількість пацієнтів із укладненнями після Covid-19. Зокрема, у дітей до 1 року почали діагностувати тромби та лімфоторакс. Про це пише «Tvoemisto.tv» з посиланням на коментар завідувача хірургічного відділення Олега Леніва.

«У маленьких дітей почали діагностувати лімфаторакс. Ми раніше не зустрічали такого. Оскільки такі захворювання виникають здебільшого у дітей, що перенесли оперативні втручання або інвазії, катетери, що призводять до тромбів. Такі патології також можуть бути вродженими. А зараз до нас поступають діти, що перехворіли на Covid-19, мали двобічні пневмонії, дихальні розлади», – розповів Олег Ленів.

Під час переведення дітей у реанімаційні відділення проводять низку обстежень. Саме там у них почали фіксувати рідину у грудній клітці, яка витікає при пошкодженні лімфатичних судин.

Зазначається, що таке захворювання діагностують у 1 на 15 тисяч дітей. При витоці лімфи відбуваються значні втрати усіх поживних речовин, що є в організмі. За словами лікаря, у магістральних судинах дітей також знаходять тромби, що призводять до тріскання судин.

«Такі діти втрачають поживні речовини, починають страшенно худнути. Тому лікування є специфічним і тривалим – як мінімум 20-30 днів. В таких випадках є дуже велика загроза летальності, бо це важкі ускладнення для малих дітей. Все харчування вони отримують через вени, а необхідні суміші через зонд», – доповнив завідувач хірургічного відділення.

Схожі новини