У Львові 15-річній дівчині видалили жирову пухлину у спинному мозку – Львівська мануфактура новин
Підтримати проект
регіональні новини
У Львові 15-річній дівчині видалили жирову пухлину у спинному мозку
05 Червня, 19:14

У Львові 15-річній дівчині видалили жирову пухлину у спинному мозку

У лікарні Святого Миколая нейрохірурги видалили 15-річній дівчинці жирову пухлину у спинному мозку. Через неї у дівчини боліла спина, була слабкість у ногах та інші проблеми.

Про це розповіли у Першому медичному об’єднанні Львова.

Дівчинку звати Роза. Вона родом із Чернівців. Змалечку вона хворіла на хронічний цистит та часто перебувала в лікарнях. Два роки тому під час УЗД медики помітили, що в у неї виводиться не вся сеча – є залишки.

22-37

До того ж, кілька місяців тому в Рози роздувся та сильно заболів живіт. З’ясувалось, що її сечовий міхур переповнений – в ньому було більше літра рідини. Дитину госпіталізували до місцевої лікарні. Під час обстеження лікарі виявили у дівчинки вроджену ваду розвитку – спінальну ліпому.

«Це доброякісне утворення з клітин жирової тканини. Воно легко рухається при дотику та зазвичай безболісне. У дітей спінальна ліпома трапляється досить рідко. Лише в 1 малюка на 7-8 тисяч новонароджених. Роза теж мала ліпому від народження. Утворення росло разом із нею. Воно розташувалось у попереково-крижовому відділі хребта, приросло до спинного мозку та спричинило його натяг. Через що дитина перестала відчувати коли хоче в туалет. З’явилось нетримання сечі, сильні болі у спині та слабкість у ногах»,  – розповідають медики.

Розу доправили до Львові. Проте її стан погіршувався, тому нейрохірурги вирішили негайно оперувати. Під час операції лікарі видалили жирову тканину, яка спричиняла натяг спинного мозку і притискала важливі нервові елементи.

 

23-26

Уже наступного дня після операції дівчинка знову почала відчувати потребу в сечовипусканні.  Наразі Роза почуває себе добре. Біль зник, а ноги зміцніли. Відтепер вона приходитиме до лікарів лише раз на рік – на контрольну МРТ та огляд.

Медики наголошують, що першими проявами спінальної ліпоми в дітей є невеликі підшкірні припухлості в попереково-крижовій ділянці, плями на спині, додаткове оволосіння по лінії хребта. Ця недуга часто призводить до викривлення хребта, спричиняє біль та слабкість у кінцівках. Виявити доброякісну жирову пухлину можна за допомоги МРТ.

Відео