У Львові 2-річна дитина випила засіб для миття духовки | Львівська мануфактура новин
Підтримати проект
регіональні новини
У Львові 2-річна дитина випила засіб для миття духовки
20 Липня, 17:15

У Львові 2-річна дитина випила засіб для миття духовки

До лікарні ОХМАДИТ потрапила 2-річна львів’янка. Дівчинка випадково спробувала на смак засіб для миття духовки. На щастя, батьки встигли довести дитину до медзакладу.

«Родина зі Львова, тож їхати довелося недовго. Доки тато завів машину, мама встигла добре напоїти дитину водою і це дуже допомогло зменшити наслідки», – розповіли в лікарні.

Дівчинці промили шлунок, зробили ендоскопічний огляд і призначили лікування.

«Мама дівчинки – подвійна молодчина, адже здогадалася захопити пляшку від засобу, який дитина спробувала на смак. Ним виявився популярний засіб для миття духовки. Тож наші лікарі точно зрозуміли, як нейтралізувати речовину, яка спричинила хімічний опік стравоходу і шлунка», – додають медики.

За словами лікарів, все обійшлося консервативним лікуванням.

«За 3 тижні ми зробили дитині обстеження, щоб дізнатися, чи є звуження у стравоході. Маленькій пощастило – у неї все обійшлося. Бувають випадки, коли опік глибокий, проник у м’язову тканину, то ми бачимо ділянки звуження стравоходу. Часом луги проникають у підслизову і м’язову тканину, але під час гастроскопії ми не бачимо, чи є там ураження. З часом уже бачимо некроз і рубець. Але тоді вже потрібні хірургічні процедури і триваліше лікування», – пояснює торакальний хірург Олег Ленів. – Наша дівчинка уже сама їсть дієтичну їжу, їй ще боляче ковтати, але динаміка позитивна, тож малеча поїхала додому. Чекаємо дівчинку на наступні обстеження».

Лікар каже, лікувати такі опіки буває дуже складно. Навіть не зважаючи на вчасну першу допомогу, лікування не завжди дає бажаний результат, дитина не може навіть їсти і ковтати слину, часто веде до інвалідизації і важких реконструктивних операцій.

До слова, до ОХМАДИТу із схожими випадками привозять по 3-4 дитини на рік.

Якщо ж ваша дитина випила побутову хімію лікарі радять:

– викликаєте “швидку” або везете дитину до лікарні самі (тут швидкість має значення),

– поїте дитину великою кількістю води, можна дати молоко і сорбенти (якщо є),

– ніякої блювоти! Тобто не сьогодні, це не харчове отруєння. Якщо викликати блювоту, то речовина, яка викликала опік, повторно травмує стравохід, це погіршує ситуацію,

– дорогою захоплюєте баночку, з якої випила дитина або фотографуєте її етикетку на телефон. Це дозволить лікарю найкраще підібрати засіб для промивання і нейтралізувати дію хімії.

Фото: ілюстрація із відкритих джерел

  • 0
  • 935
Відео