У Львові 7-річному Владику пересадили нирку від посмертного донора | Львівська мануфактура новин
Підтримати проект
регіональні новини
У Львові 7-річному Владику пересадили нирку від посмертного донора
16 Серпня, 12:40

У Львові 7-річному Владику пересадили нирку від посмертного донора

Команда центру трансплантології Першого медичного об’єднання Львова 7-річному Владику з Тернопільщини у день його народження пересадила нирку від посмертного донора. Владик став найменшим пацієнтом, зазначили у Першому медичному обʼєднанні Львова.

Тепер хлопчик готується здійснити ще одну свою мрію – здоровим піти до першого класу.

«Про такий подарунок хлопчик мріяв весь минулий рік, який провів у лікарні. Через ваду розвитку – гіпоплазію, нирки Владика від народження були дуже маленькими, і з часом геть перестали працювати. Хлопчикові довелося перебувати на діалізі. Кілька разів на тиждень по чотири години функцію нирок виконував спеціальний апарат, що очищував кров від токсинів та надлишкової рідини», — пишуть лікарі.

У 7-ий день народження Владика родині зателефонували і сказали: є донорська нирка для вашого хлопчика. Посеред ночі мама із сином прибули до дитячої лікарні святого Миколая. Донором став чоловік, який отримав несумісні з життям травми. Його не вдалося врятувати. Але його рідні погодилися подарувати шанс на життя іншим людям. Серед них – маленький Владик.

«Це вже друга така операція для цієї дитини. Три роки тому Владику проводили родинну пересадку. Тоді донором став батько. Але, на жаль, та нирочка функціонувала недовго. Виконання ж повторних трансплантацій вимагає від лікарів особливої майстерності. Бо внаслідок попередньої пересадки є рубцеві процеси, які ускладнюють повторні операції. Крім того, дитячі судини – дуже маленькі, і робота з ними вимагає ювелірної точності», – пояснюють лікарі.

Операцію Владика хірурги завершили лише під ранок, вона пройшла успішно. Вже за два тижні після трансплантації Владик повернувся додому здоровим та зі своїм новеньким наплічником, який йому подарували лікарі. Тепер здійсниться ще одна мрія хлопчика – він піде до школи.

 

Відео