Підтримати проект
регіональні новини
Написати нам
У Львові 80-річній жінці прооперували серце без жодного розрізу
18 Жовтня, 18:47

У Львові 80-річній жінці прооперували серце без жодного розрізу

У Львівській клінічній лікарні швидкої медичної допомоги провели унікальну операцію – транскатетерну імплантацію аортального клапана. До серця пацієнтки доправили цілий клапан без жодного розрізу лише через прокол шкіри.

«Що надзвичайного в операції, крім її надсучасності? – Коштує вона майже мільйон гривень і таких у всій Україні донині виконано лише кілька!», – написав у себе на сторінці керівник медзакладу Олег Самчук.

Прооперованій пацієнтці – 80-років. До лікарні вона потрапила у вкрай важкому стані – із набряком в ногах і рідиною в легенях. Лікарі поставили діагноз: критичний аортальний стеноз.

«Через вік клапан у її серці “закам’янів”, замість отвору у 3 см, у серці була дірочка розміром 0,8 мм. Воно не могло прокачувати кров, працювало з потрійним навантаженням, страждали всі органи. Ми зіштовхнулися з непростою ситуацією: без операції пацієнтка не прожила б і кількох місяців, але традиційного хірургічного втручання на відкритому серці не витримала б, – розповідає лікар. – Якби ця жінка жила, на приклад, у Польщі, їй би одразу поставили клапан через судину. Там, як і у всьому сучасному світі, цей метод широко практикують. Тому ми вирішили, що несправедливо лишати шансу жити бабусю, яка ще хоче побавити своїх правнуків, лише тому, що вона українка, а не полячка, і коштом лікарні спеціально для неї замовили клапан із-за кордону».

Операція відбулася вчора. Пенсіонерку оперували фахівці Центру серця та судин під контролем професора Марека Григера з Польщі, який має величезний досвід. Через маленький прокол у шкірі лікарі ввели протез до стегнової артерії, а дотім – у серце.

«Пацієнтка опритомніла ще на операційному столі. Оскільки не було розрізу грудної клітини, тривалого наркозу, апарату штучного кровообігу, вона не потребує відновлення і реабілітації. Вже за день-другий ми її випишемо, – каже Олег Самчук. – Що ж стосується інших таких пацієнтів, а за рік лише до нас з подібними проблемами потрапляє більше десяти людей, будемо просити державу закуповувати такі протези. Щоб кожному, хто звернеться до нас, ми могли сказати: «Навіть якщо Вам 80 років і Ви маєте критичну хворобу серця, але через вік не здатні пережити традиційної операції – ми будемо боротися за Ваше життя!».

 

Схожі новини