У Львові 9-річному хлопчику трансплантували нирку від його мами | Львівська мануфактура новин
Підтримати проект
регіональні новини
У Львові 9-річному хлопчику трансплантували нирку від його мами
02 Червня, 18:50

У Львові 9-річному хлопчику трансплантували нирку від його мами

У Західноукраїнському дитячому медичному центрі медики провели трансплантацію нирки 9-річному хлопчику із Золочівського району. Донором органу стала його мама. Про це розповіли у лікарні.

Тарасику лише 9 років. У нього вроджена вада сечовивідних шляхів. У 2016 році у Білорусі хлопчика прооперували – зробили пластику сечового міхура.

Однак, проблеми із сечовим викликали хронічну ниркову недостатність.  З 2021 року хлопчик перебував на автоматизованому перитонеальному діалізі. Єдиним шансом повернутись до повноцінного життя була трансплантація нирки.

«Майже одразу родина стала у чергу на посмертний донорський орган. Проте мама попросила перевірити її на сумісність. Тестування ПЛР-методом провели у новому підрозділі лабораторії лікарні, який виконує молекулярно-генетичні дослідження», – йдеться у повідомленні.

Результати підтвердили, що мама Тарасика може бути донором. Жінка розповіла про свої побоювання, що раптом якісь невідомі хвороби чи інфекції завадять її бажанню.

Після трансплантації мама та її син почувають себе добре. Уже цього літа Тарас зможе грати у футбол із друзями, можливо навіть подорожуватиме. Адже тепер він має більше свободи без пристроїв для діалізу.

Відео