У Львові адаптували 640 книг для дітей та дорослих з порушеннями зору | Львівська мануфактура новин
Підтримати проект
регіональні новини
У Львові адаптували 640 книг для дітей та дорослих з порушеннями зору
26 Вересня, 15:33

У Львові адаптували 640 книг для дітей та дорослих з порушеннями зору

У Львові за підтримки Українського культурного фонду шрифтом Брайля надрукували 640 примірників книг, виготовили 3 аудіокниги та адаптували 3 повнометражні художні фільми. Про це повідомили у Львівській міській раді.

«Команда проєкту використала кілька інновацій, які не були передбачені. Зокрема, в «Енциклопедії для допитливих» подані не лише кілька кольорових тактильних малюнки, які незряча людина може «побачити» на дотик, але й описи усіх малюнків, що розташовані у «зрячому» виданні. Таку архітектуру книги для незрячих дітей організація застосувала вперше: частина малюнків передана на спеціальному термопапері рельєфом включно з їх описами, решту більшість зображень – в аудіоописах, розміщених безпосередньо у тексті друкованої шрифтом Брайля книги», — йдеться у повідомленні.

Зокрема, шрифтом Брайля надруковані:

  • книга українського історика Ярослава Грицака «Подолати минуле. Глобальна історія України» (кожен примірник цього видання містить 8 частин шрифтом Брайля);
  • історико-біографічна праця Ольги Опанасенко «Любомир Гузар. Видатні українці. Люди, які творили історію» (кожен примірник містить 2 частини шрифтом Брайля);
  • книга Ганни Тетельман і Катерини Шаповалової «Енциклопедія для допитливих. Зростаємо українцями» (наклад 60 примірників у двох частинах).

 

Відео