Підтримати проект
регіональні новини
Написати нам
У Львові американський хірург пересадив чоловікові нирку його брата
07 Жовтня, 15:53

У Львові американський хірург пересадив чоловікові нирку його брата

У Львові американський трансплантолог Роберт Монтгомері пересадив 61-річному чоловікові нирку його рідного брата – пацієнт і донор почуваються добре.  Про це повідомляє у Фейсбуці пресслужба Першого медичного об’єднання Львова.

Американський трансплантолог Роберт Монтгомері… пересадив нирку у Львові. Родинну операцію всесвітньо відомий хірург виконав спільно з командою лікарів Центру трансплантології Першого медоб’єднання Львова, – йдеться у повідомленні.

Зазначають, що 61-річний львів’янин Ігор Жукровський хворів на ниркову недостатність з 2015 року, останні три роки потребував ще й процедур гемодіалізу. Донором став його рідний брат, 62-річний Петро Жукровський. Після двогодинної пересадки нова нирка у пацієнта запрацювала просто на операційному столі. Сьогодні, на третій день після операції, пацієнт і донор почуваються добре.

У медзакладі зазначили, що це вже другий приїзд Роберта Монтгомері. Він привіз зі США значну кількість потрібних хірургічних інструментів для застосування нових технік нашими лікарями.

«Роберт Монтгомері показує нам техніку, яку використовують в США, ділиться з нами досвідом, вчить нас нових технологій. Тому ми вдячні йому. І взагалі, це дуже значимо для всієї команди Центру трансплантології працювати за одним столом із спеціалістом світового рівня», – зазначає Олег Самчук, генеральний директор Першого медоб’єднання Львова.

Загалом, медики Центру трансплантології лікарні Святого Пантелеймона виконали вже 110 пересадок нирок. Лише цьогоріч зробили вже 50 таких операцій. З них 34 – родинні та 16 – посмертні.

Професор Роберт Монтгомері – директор Інституту трансплантації Лангон Нью-Йоркського університету. Саме він з командою Хопкінса колись задумали і реалізували ідею перехресного донорства, виконавши у 2010-му році десять трансплантацій за один день. Цей день і вклад професора зафіксовано у Книзі рекордів Гіннеса.

За збігом долі, професор Монтгомері сам живе з донорським серцем. А у вересні 2021 року команда під керівництвом Монтгомері здійснила першу ксенотрансплантацію – пересадку людині нирки генетично модифікованої свині.

 

Ця інформація була цікавою для вас?

Зараз ми не лише пишемо новини — дуже хочемо зігріти наших воїнів напередодні зими. Для цього ми запустили ініціативу «Теплий Покров», де збираємо на термобілизну, рукавичці, шкарпетки для ЗСУ. Кожен, хто пожертвує на теплі речі, зможе взяти участь у розіграші особливих лотів.  Деталі та умови читайте тут.

Схожі новини