У Львові дітей із постраждалих громад навчають української мови за допомогою казок | Львівська мануфактура новин
Підтримати проект
регіональні новини
У Львові дітей із постраждалих громад навчають української мови за допомогою казок
22 Листопада, 15:23

У Львові дітей із постраждалих громад навчають української мови за допомогою казок

Дітей, що переїхали до Львова із постраждалих громад та відвідують Простір Турботи, на вул. Б. Хмельницького, 63, навчають української мови. Метод вихователі вибрали особливий, за допомогою україномовних мультфільмів та казок. Навчання проходить із задоволенням, багато дошкільнят вже грамотно будують речення рідною мовою.

«Якщо чесно, то це була ініціатива батьків. Вони просили організувати такі заняття для своїх дітей.  Для них було важливо аби, переїхавши у Львів, їхні діти не відчували себе чужими», – розповідає Ксенія Гавриляк, вихователька Простору Турботи.

Жінка каже, що спочатку на заняттях робили наголос на граматиці. Але вона важко давалася дітям, які зовсім не знали мови. Потім взяли за основу методику виховних бесід, читання українських казок та перегляду мультиків.

«Діти слухають, а потім відповідають. Дивляться сюжет, а потім переказують. Вони вчаться підбирати слова, згадують, як це говорили герої у казці і все вдається. Маємо гарні успіхи! Майже всі вихованці, які відвідували наш простір, заговорили українською за доволі короткий час», – додає вихователька.

Нагадаємо, Простір Турботи відвідують діти 3-8 років. Всі вони із сімей, що опинилися у складних життєвих обставинах, є вимушено переміщеними із регіонів, де ведуться активні бойові дії. Крім занять з української, для них у Просторі проводять ще уроки з англійської мови та патріотичного виховання.

Простір Турботи реалізується БО «Українська освітня платформа» за підтримки СОС Дитячі Містечка Україна в межах програми екстреного реагування #sosдіти.

Відео