Підтримати проект
регіональні новини
Написати нам
У Львові для вимушених переселенців та містян проводять безкоштовні екскурсії
21 Березня, 10:47

У Львові для вимушених переселенців та містян проводять безкоштовні екскурсії

У Львові вимушено переміщені українці можуть скористатись безкоштовними ознайомчими екскурсіями. Благодійники ініціювали програму «Львів зустрічає», яка охоплює легкі ознайомчі прогулянки вулицями, парками та мистецькими просторами Львова, які проводять засновники та працівники місцевих культурних інституцій, а також мерії. Про це повідомили в пресслужбі Львівської міської ради.

Музикант і галерист Павло Гудімов, один з ініціаторів, переконаний, що зараз є величезна потреба як людей культури, так і людей, які приїхали до Львова, до спілкування і знайомства.

«Основна важлива проблема – це травмованість нашого суспільства, травмованість людей, які пережили бомбардування, які пережили військові дії. Львів зараз є містом-укриттям, і, дай Боже, щоб воно так було і надалі. Ми розуміємо, що дуже багато людей потрапило сюди вперше. І виникла ідея зробити для них програму. Спочатку був тестовий режим. І, коли провели прогулянку Стрийським парком, зрозуміли, що це дуже добре працює. Сподівалися, що прийде 20-30 людей, а прийшло 150. Цікаво, що того ж вечора виставка у «Я Галерея» зібрала 55 людей, а це вже межа… Чи можливе щастя під час війни? Можливе. Чи можливо боротися не тільки зброєю? Можливо. Чи можливо у суспільстві знайти нові потенціали і не забувати про вічні цінності? Можливо. «Львів зустрічає» – це, власне, про оце», – підсумував Павло Гудімов.

1u5a1857
1u5a1876

Як додала начальниця управління екології та природних ресурсів ЛМР Олександра Сладкова, на екскурсіях акцентують не на хронології, – скажімо, розповідаючи про парк, роблять це через особистий зв’язок із містом. Участь в екскурсіях беруть й львів’яни.

«До 30% людей, які приходять, – це львів’яни,  які просять долучитися. Можливо, це одна з місій управління екології в такій ситуації. Ми відпочиваємо під час цих екскурсій, набираємось позитивних вражень, нарешті хочеться жити, хочеться працювати. Екскурсії ми намагаємось робити не історичні, а показати парк через наш особистий зв’язок із містом. За ці 2 години ми побачили стільки усмішок, скільки ми не бачили за ці страшні 3 тижні», – розповіла Олександра Сладкова.

У зв’язку із зацікавленням та затребуваністю, починаючи вже з наступного тижня тематика екскурсій розшириться. Зокрема, стартує цикл лекцій про львівське сучасне мистецтво. Крім того, музей «Територія терору» відкриває і свою програму у межах цієї ініціативи.

1u5a2062-2
1u5a2107-1

Охочі долучитись до безкоштовних екскурсій можуть звернутись за номером:

+380 97 924 9792, Артцентр «Я Галерея»

+380 50 665 0603, Галерея «Зелена Канапа»

Подія у Facebook: https://www.facebook.com/events/466102218537361/?ref=newsfeed

Додамо, міський волонтерський штаб запустив телеграм-канал із можливостями для вимушено переміщених українців «Наразі у Львові». У ньому публікуватимуть, зокрема, й інформацію про безкоштовні екскурсії містом та майстер-класи для дітей і дорослих, цікаві вакансії тощо.

  • 0
  • 76
Схожі новини