У Львові дитячий садок “Казка”, який постраждав від російського обстрілу, повноцінно запрацює наприкінці березня | Львівська мануфактура новин
Підтримати проект
регіональні новини
У Львові дитячий садок “Казка”, який постраждав від російського обстрілу, повноцінно запрацює наприкінці березня
09 Січня, 19:21
logo-black

У Львові дитячий садок “Казка”, який постраждав від російського обстрілу, повноцінно запрацює наприкінці березня

У Львові дитячий садочок «Казка» (вул. Патона 24), що був пошкоджений внаслідок російського обстрілу 15 серпня 2023 року повноцінно запрацює лише в кінці березня 2024 року. Про це заявив у коментарі LMN начальник управління освіти ЛМР Андрій Закалюк.

Дітей, які навчались у «Казці» тимчасово перевели до ЗДО № 136 та ЗДО № 139, що знаходяться в межах 1200 метрів від зруйнованого навчального закладу.  Хоч батьки і задоволені умовам тимчасових садочків, проте дуже чекають відновленню «Казки».

«Нас розподілили по садочках і ми цьому безмежно вдячні, що не лишили на вулиці. Але вже минає півроку….дах зробили ще наприкінці листопада. Також планували робити підземне укриття для діток. Як мені відомо, його навіть не почали робити. Нам Садовий (ред. – мер) казав, що дітки підуть в садок в жовтні, потім у відділі освіти запевняли що відкриття на Миколая.. Ми боїмося, що будівлю доведуть до руйнівного стану і збудують новобудову або ТРЦ, бо там (ред.- на території) є де розійтись», – повідомила мама вихованця “Казки” Анастасія.

Ми звернулись за коментарем до Андрія Закалюка, який повідомив чому відновлення роботи садочка затримують.

«Одразу після обстрілів ми провели обстеження будівлі. Там були вибиті всі вікна, двері та повністю зруйновано дах. Коли ми почали готувати документи, перекриття між поверхами раптово почало тріскати. Цього спочатку видно не було. Відповідно нам довелось наново готувати документи та проходити аудити. У дошкільному закладі ще необхідно виконати такі роботи: ремонт фасаду; обладнання будівлі блискавкозахистом; облицювання стін керамічною плиткою у санвузлах та кухонному блоці; встановлення підлоги; влаштування цементної стяжки під підлогу другого поверху; сантехнічні роботи; електромонтажні роботи із встановленням освітлювальної арматури. На усі роботи вже виділені кошти з місцевого бюджету», – повідомив начальник управління освіти ЛМР.

Також очільник повідомив, що станом на сьогодні у садочку вже зроблено такі роботи:

  • проведено демонтаж всіх пошкоджених вікон і вхідних дверей та встановлено нові металопластикові вікна і двері;
  • відновлено роботу котельні та систему опалення;
  • демонтовано покрівлю з профнастилу над усією будівлею та влаштовану нову;
  • влаштовано підвісні жолоби і водостічні труби;
  • замінено пошкоджену огорожу;
  • всередині приміщення повністю демонтовано пошкоджені перегородки і розпочато їх заміну;
  • замінено пошкоджені водопровідні та каналізаційні труби;
  • демонтовано підлогу у всіх приміщеннях закладу;
  • влаштовано цементні стяжки під підлогу першого поверху;
  • відремонтовано окремостоячу господарську будівлю, зокрема замінено дах, вікна, двері.

За словами Закалюка, орієнтовне повернення дітей до садочка – друга половина лютого. Саме тоді буде повністю готовий перший поверх.  Інший поверх підготують до експлуатації наприкінці березня.

User Image
Олена Лещенко
Відео