Підтримати проект
регіональні новини
Написати нам
Козловського можуть змусити повернути ринки громаді: прокуратура відреагувала на звернення активістів
18 Червня, 11:15
logo-black

Козловського можуть змусити повернути ринки громаді: прокуратура відреагувала на звернення активістів

Учора львівські активісти організували виставку-протест. На площі перед Ратушею розставили стенди з інформацією про об’єкти міста, які незаконно перевели із комунальної у приватну власність. Це зокрема земельні ділянки, ринки, історичні пам’ятки та житлові будинки.

«Акція була мирною, провели її у форматі виставки, аби якомога краще продемонструвати львів’янам, як саме їх обкрадають – показати масштаби схем між чиновниками та бізнесмени. У них забирають майно, яке належить місту та їм безпосередньо. Місяць тому журналісти «Наші гроші. Львів» з’ясували, що донька бізнесмена і найбагатшого депутата Львівської міськради Григорія Козловського незаконно стала власницею двох львівських ринків – «Винниківського» та «Підзамче». Майно двох базарів нагло перереєстрували з комунальної власності у приватну разом із територією. Що буде на цьому місці – наразі не відомо. Ми звернулись у прокуратуру та будемо судитися за повернення ринків львівській громаді», – каже Ірина Моряк, голова Політради  Української Галицької партії. Саме ця політсила організувала виставку.

104426897_2710579799198690_115907653991689555_n
83193668_2710579862532017_1453502150469088892_n

Стосовно незаконної приватизації «Винниківського» та «Підзамчівського» ринків партійці надіслали відповідні заяви на адресу місцевої прокуратури, Нацполіції та міського голови.

На звернення активістів вже відреагували у Львівській обласній прокуратурі. Сьогодні зранку на сторінці Ірини Діденко з’явився пост про те, що й справді «Винниківський ринок», який має під собою 14 об’єктів, та ринок «Підзамче», у якого 15 об’єктів у розпорядженні, без будь-яких правових підстав передано у власність одному із ТзОВ.

«Ідеться про нежитлові приміщення, будівлі та споруди, розташовані у Львові на вулицях: Личаківська, 51, Солодова, 1, 3, 4 та на Хмельницького, 120 та 163, які згодом були передані підприємством в іпотеку іншим юридичним особам. За оцінками експертів, вартість нерухомості складає понад 21 мільйони гривень, а загальна площа – більше 2 тисячі квадратних метрів, – пише головна прокурорка Львівської області. – З’ясували, що реєстрація на ці майнові комплекси була здійснена на підставі документів, які не є підставою для набуття права власності. Із власності Львівської міської ради вони вибули поза її волею, тобто у незаконний спосіб. Більше того, нерухомість ще з липня 2018 року є об’єктом оренди, а підприємство, яке нею користувалось, щомісячно сплачувало оренду плату».

Львівська обласна прокуратура вже пред’явила до Господарського суду Львівщини два позови з метою витребування цього майна. Вимагає скасування незаконної реєстрації права приватної власності та визнання недійсними договорів іпотеки. Всі обставини зараз також перевіряють у рамках кримінальних проваджень.

Фото: УГП/Фейсбук

 

Схожі новини