У Львові хочуть закрити дитячу поліклініку | Львівська мануфактура новин
Підтримати проект
регіональні новини
У Львові хочуть закрити дитячу поліклініку
25 Лютого, 20:23

У Львові хочуть закрити дитячу поліклініку

Антоніна Скляренко

Мешканці мікрорайону Сихів обурені бездіянням Львівської міськради. Вимагають, аби та взяла на баланс приміщення дитячої поліклініки, що на вулиці Стрийській, 61.

Будівля розташована на території військового містечка та поки належить Міністерству оборони. Її виставили на аукціон, хотіли продати.

 

«Поліклініка надає медичну допомогу 3,5 тисячам дітей від народження до вісімнадцяти років. Забрати її зараз звідси означало б, що батькам з цими дітьми тепер треба буде їздити на вулицю Симоненка у поліклініку. Це далеко, незручно. 24 січня 2019 року до головного лікаря 2-ї міської поліклініки Львова Тетяни Токарєвої надійшов лист від квартирно-експлуатаційного відділу Львова, де було повідомлено про майбутній аукціон», – говорить Володимир Гой із громадської організації «Рідний Сихів».

Незадоволені такою ситуацією люди в суботу навіть зійшлися на спеціальні збори. Обговорювали, як діяти далі.

«У мене двоє дітей – грудного і дошкільного віку. Часто звертаюся у поліклініку – чи довідку треба, чи консультацію лікаря. Їздити маршрутками на Симоненка – це дуже далеко. У нас в педіатричному відділенні дуже кваліфіковані спеціалісти. Є свій кабінет щеплень, хірург, невропатолог, своя лабораторія. Не розумію, чому ніхто не думає про людей», – каже львів’янка Оксана Перегечко.

 

Мешканці мікрорайону хочуть, аби Львівська міська рада взяла будівлю педіатричного відділення на свій баланс. Минулого тижня організовували збір підписів до Уряду. Просили Гройсмана викреслили приміщення медзакладу зі списку об’єктів, що підлягають продажу.

«У триденний термін наше звернення розглянули і забрали приміщення з цього списку. Уряд зупинив аукціон. Держава нас підтримує, – додає Гой. – Але дивною залишається позиція міста. Поліклініка відремонтувалася за міський кошт, зарплату також працівники отримують з міського бюджету. Чому такі пасивні вони щодо того приміщення – не розуміємо. Могли б хоча звернення подати до Міністерстра оборони чи Уряду, і все було б по-іншому».

Зараз люди знову збирають підписи. Мають намір занести їх на засідання міської ради 7 березня.

«Зараз боремося, бо якщо розмова про аукціон приміщення вже велась, значить, для когось воно цінне. І рано чи пізно зміниться влада, міністр оборони чи ще щось і розмови про продаж знову почнуть. Хтозна, чи тоді вдастся його відстояти», – пояснює активіст.

Фото: Zik

Відео