Підтримати проект
регіональні новини
Написати нам
У Львові хочуть звести сучасний спорткомплекс європейського зразка
12 Вересня, 09:28
logo-black

У Львові хочуть звести сучасний спорткомплекс європейського зразка

Учора, 11 вересня, у суді розглядали справу щодо території на вул. Кульчицької, 18 у Львові. Розмови стосовно цієї ділянки ведуться вже кілька років. Одна частина людей активно підтримує ТОВ “Спортивний клуб “Сокіл”, який має намір звести там сучасний спортивно-оздоровчий комплекс. Інша домоглася, аби Львівська міськрада надала цій території статус скверу.

Спортивний клуб вважає ухвалу міськради неправомірною, тож звернувся до суду.  Хоче спорудити на цій ділянці олімпійський басейн на 50 метрів, великий тренажерний зал, два відкриті майданчики для футболу і баскетболу, окрему залу для занять танцями та ще багато приміщень під різні види спорту. Планують також готель, місця харчування для відвідувачів та підземний паркінг.

За пів години до початку засідання під будівлею Львівського апеляційного адміністративного суду збирається з десяток людей, здебільшого пенсійного віку. Тримають в  руках плакати: “Ні багатоповерхівці замість скверу”, “Сквер для наших дітей”.

“Мало прийшло, думали, більше підтримає. В церкві оголошення було. Хочемо відстояти цю ділянку, – говорить пенсіонерка Зеновія Гнатяк. – То молодь хоче розваг, а нам би парк здався, аби гуляти було де”.

Біля входу в суд стоять молоді чоловіки, які підтримують іншу сторону – “Спортивний  клуб “Сокіл”.

“Старші люди постійно мають претензії, що молодь асоціальна. Випиває і вештається парками, програє гроші на гральних автоматах. І водночас ставлять нам палки в колеса, коли виступаємо за те, аби було де з користю для здоров’я провести вільний  час, – каже Андрій Вегрин, один із активістів, що підтримують створення комплексу. – Якщо розібратися, у Львові дуже мало місць, де можна професійно займатися спортом. Немає жодного олімпійського басейну за європейськими стандартами, ігрових залів, де би діти займалися у різних спортивних секціях, катастрофічно бракує великих футбольних полів. Не раз чув скарги батьків, що львівські діти програють на турнірах, бо не мають де повноцінно тренуватися. А тут ще й міжнародні змагання можна буде проводити».

На судовому засіданні по черзі виступають представники обох сторін. Суддя оголошує перерву до 7 жовтня. На вулиці спалахує словесна перепалка.

“Ми ініціювали громадські слухання і сказали, що проти будь-якого будівництва на цій ділянці. Недавно ми виграли 500 тисяч і вже частину коштів витратили на облагородження скверу. Ті, які хочуть звести спортивний комплекс, жодних дій щодо цієї земельної ділянки не робили”, – говорить Уляна Пак, депутатка ЛМР.

“Поки на території не можуть проводитись жодні роботи, адже рішення про надання статусу скверу оскаржується в суді. Витрачати кошти на її благоустрій  – теж незаконно”, – пояснює Василь Цигинко, юридичний представник “Спортивного комплексу “Сокіл”.

70221450_491228178321647_7184426674895716352_n-1

«Дуже дивний один факт: торік міськрада своєю ухвалою чомусь поділила сквер на дві частини. Можливо, одна, для замилювання ока, і буде для відпочинку, а іншу можуть використати під забудову багатоповерхівки, – каже ще один активіст Андріан Мельник. –  Інвестори спорткомплексу натомість обіцяють звести заклад, з якого матимуть користь і спортсмени, і місцеві жителі.  Уроки плавання для учнів найближчих шкіл мають бути безкоштовні. Для мешканців сусідніх будинків розроблять пільгові тарифи. Що важливо, у приміщенні комплексу буде знаходитися реабілітаційно-оздоровчий центр для воїнів АТО. А також нададуть приміщення для катехитичної школи парафіян храму. Мешканці району зможуть отримати робочі місця. Що ж так багато спротиву, невже це погана ідея?”

Фото: LMN

Схожі новини