У Львові головним режисером театру імені Марії Заньковецької став киянин Давид Петросян | Львівська мануфактура новин
Підтримати проект
регіональні новини
У Львові головним режисером театру імені Марії Заньковецької став киянин Давид Петросян
23 Жовтня, 19:05

У Львові головним режисером театру імені Марії Заньковецької став киянин Давид Петросян

Киянин Давид Петросян в результаті конкурсу став головним режисером у львівському національному театрі імені Марії Заньковецької. Про це повідомили у  пресслужбі театру.

Іншим претендентом на посаду був режисер театру ім.Марії Заньковецької Ігор Білиць.

Першою виставою у Львові, ще у якості запрошеного режисера, для Давида Петросяна стала постановка «Землі» за повістю Ольги Кобилянської.

Його найвідомішими постановками є:

  • «Мене звати Пітер» Яна Фрідріха (Київський академічний театр юного глядача на Липках);
  • «Сиротливий захід» Мартіна Мак-Дони, «Володар мух» за одноіменним романом Вільям Голдінга, «Присмерком Європи» Освальда Шпенглера, «Буна» Віри Маковій (театральний центр «Дах»);
  • «Земля» Ольги Кобилянської, «Війна» Ларса Нурена, «Буна» Віри Маковій, «Снігова королева» за казкою Ганса Крістіана Андерсена, «Кассандра» за однойменною поемою Лесі Українки, «Візит» за п’єсою «Гостина старої дами» Фрідріха Дюрренматта (Національний академічний драматичний театр імені Івана Франка);

Відомо, що 31-річний Давид Петросян – український режисер, художник-постановник, автор музичного оформлення та сценограф. Наприкінці 1990-х років родина Петросянів переїхала з Вірменії до Славутича. Давид навчався в майстерні Володимира Судьїна у Київському національному університеті театру, кіно і телебачення імені Карпенка-Карого, який закінчив у 2016 році. Також навчався на акторському факультеті в майстерні Олега Шаварського.

Відео