У Львові готують до протезування 57-річного військового, який втратив ноги на фронті | Львівська мануфактура новин
Підтримати проект
регіональні новини
У Львові готують до протезування 57-річного військового, який втратив ноги на фронті
30 Червня, 18:40

У Львові готують до протезування 57-річного військового, який втратив ноги на фронті

У національному реабілітаційному центрі «Незламні» до протезування готують 57-річного військового із Тернопільщини. Захисник втратив обидві ноги  у березні цього року.

Про це повідомили у Першому медичному об’єднанні Львова.

57-річний Олег родом із Чорткова, що на Тернопільщині. До повномасштабної війни він працював в локомотивному депо. 24 лютого 2022 року чоловік вирішив не чекати повістки і добровільно доєднався до територіальної оборони. Спершу воював на харківському напрямку, а потім – на донецькому.

Воїн отримав поранення 9 березня 2023 року. Він пригадує, що в ті дні, як і в більшості, на фронті, ворог не шкодував снарядів. Під час чергового мінометного обстрілу Олег встиг заскочити в бліндаж. Вже в укритті він почув ще один вибух, щось влетіло прямо всередину і вдарило в ноги.

Спершу Олег навіть не відчував болю, адже був у шоковому стані. Потім подивися на свої ноги, а їх не було. З усіх сил він намагався накласти собі турнікет, але у нього нічого не вийшло. Захисника врятував побратим, який заскочив у бліндаж і не дав Олегові стекти кров’ю. Він наклав два турнікети.

Потім бойові товариші несли 2,5 км Олега на ношах, до точки евакуації. Звідтам важко пораненого бійця доправили в стабілізаційний пункт на Донеччині. Там воїнові надали першу допомогу і відправили на Дніпро. А згодом Олега лікували уже у Тернополі.

Шанси вижити при такому пораненні і такій масивній кровотечі були мізерними. Однак, лікарям вдалося вибороти його життя.

Олег пригадує:

«Я думав, що все ж таки помру, а тому передав обручку дружині на згадку про себе».

Натомість, його дружина вірила, що з її чоловіком все буде добре. Так і сталось. Для подальшої реабілітації Олег приїхав до центру «Незламні». Львівські протезисти готують для нього тимчасові протези, на яких ветеран буде вчитися ходити перед отриманням уже постійних штучних кінцівок.

Після відновлення Олег хоче жити повноцінно та волонтерити. А всім захисникам, які нещодавно втратили кінцівки і не знають як жити далі, бажає: ніколи не падати духом.

Відео