Підтримати проект
регіональні новини
Написати нам
У Львові канадські хірурги заново сформували обличчя 16-річному хлопцеві
05 Листопада, 17:12

У Львові канадські хірурги заново сформували обличчя 16-річному хлопцеві

У Львові спеціалісти з Торонто і Львова провели надскладну операцію. 16-річного В’ячеслава з Волновахи Донецької області впродовж 12 годин оперувало кілька бригад хірургів. Вони провели чотири операції в одній і заново сформували хлопцеві обличчя. В Україні таку операцію зробили вперше, передає  zaxid.net.

Cпотворив обличчя хлопця електроопік носа, який він отримав у дворічному віці. Через травму у дитини розвинувся дефект кінчика носа. Хлопчик ріс, збільшувалася у розмірах голова, мінялися пропорції між носом і іншими частинами тіла. Та через травму частина черепа хлопчика розвивалася не так, як треба. Обличчя ще більше спотворювалося. Виникли й проблеми з диханням, мовою.

Готуватися до цієї операції канадські лікарі почали ще в Торонто. Колеги зі Львова переслали їм результати комп’ютерно-томографічного обстеження, фотографії хлопця, коротку історію хвороби. Увесь набір хірургічних інструментів, витратних матеріалів фахівці привезли з собою.

«Хлопцеві треба було видалити рубці, які утворилися після опіку, відновити прохідність носових ходів – зробити операцію на кістках лицевого черепа, відновити хрящ і відновити покриви носа – зовнішній і внутрішній. Тобто зробити чотири операції за один раз», – каже заступник головного лікаря 8-ї міської клінічної лікарні Ігор Стояновський, який оперував разом з канадськими фахівцями.

Матеріалом для операції хірургів були власні тканини пацієнта. До прикладу, аби покрити внутрішню і зовнішню поверхню носа, лікарі брали клапоть шкіри разом з судиною з передпліччя
хлопця і відразу підключали його до кровоплину. Для відновлення хрящового каркаса носа у хлопця взяли частину реберного хряща.

«Під час цієї операції треба було зробити пересадку клаптя шкіри з накладанням мікросудинного анастомозу – з’єднання. А для цього потрібний спеціальний операційний мікроскоп, адже для анастомозу використовують нитки, які втричі тонші за волосся людини і мікроскопічну голку. До слова, місяць тому Львівська міськрада купила нам такий мікроскоп. Саме наявність цього мікроскопа в лікарні і дала можливість прооперувати хлопчика у нас», – каже Ігор Стояновський.

За ходом операції спостерігали хірурги з інших лікарень Львова, адже хід операції транслювався онлайн.
Хірурги Львова кажуть, такої складності операцію з ринопластики в Україні зробили вперше. Для успішного проведення потрібно врахувати низки різних нюансів, на які не завжди хірурги звертають увагу. Скажімо, обігрів пацієнта під час операції. Фахівці кажуть, судини дрібного калібру дуже чутливі до коливань температури. Навіть при кімнатній температурі може виникнути
спазм і тоді накладений анастомоз може працювати не так, як треба.

Зараз хлопець може вільно дихати носом. Медики кажуть, естетичний вигляд обличчя такий, що згодом, після загоєння всіх ран, ніхто й не скаже, що у В’ячеслава були такі проблеми.

«Якщо оцінювати вигляд хлопця за 10-бальною шкалою, то зараз він виглядає на 8 балів. А після операції не минуло ще й тижня. Згодом, сподіваємося, буде ще краще», – каже Ігор Стояновський.

Канадські лікарі також задоволені спільною роботою команди.

«Це оперативне втручання було дуже довгим і роботу було завершено десь близько десятої години вечора. Але результат того вартий», – сказав на прес-конференції голова канадсько-української місії Олег Антонишин.

Такі реконструктивні операції на обличчя, за словами лікарів, здатні вплинути на самооцінку пацієнта і навіть на його подальшу долю.

Зараз лікарі не дозволяють зустрічатися з В’ячеславом. Та обіцяють, що приблизно через півтора-два місяці, коли остаточно все приживеться, дозволять його сфотографувати.

Фото: shotam.info

Схожі новини