У Львові лікарі прооперували дівчинку, що граючись, обпекла майже 30% тіла | Львівська мануфактура новин
Підтримати проект
регіональні новини
У Львові лікарі прооперували дівчинку, що граючись, обпекла майже 30% тіла
22 Листопада, 18:06

У Львові лікарі прооперували дівчинку, що граючись, обпекла майже 30% тіла

У Львові, в опіковому відділенні лікарні Святого Миколая лікарі оперували 8-річну дівчинку Настю з Вінниччини. В неї були опіки 26% тіла. Про це 22 листопада повідомили у Першому медичному об’єднанні Львова.

«Маленька Настя разом з друзями гралася біля вогнища. Діти підлили бензин до багаття після чого полум’я перекинулось на одяг дівчинки й обпалило ніжки. Опіки складали 26% тіла. Більшість з них – глибокі», — йдеться у повідомленні.

Спочатку дитині взялися помагати у Вінниці, там надали першу допомогу. Після цього її транспортували у Львів до найбільшого в західних регіонах України опікового відділення Дитячої лікарні Святого Миколая.

В медзакладі Настю одразу взялись оперувати – спочатку відсікли відмерлі тканини та встановили на уражені ділянки вак-систему. Це спеціальний апарат, який за допомогою від’ємного тиску витягує виділення з рани, осушує її та не дає множитися бактеріям.

Через важкі опіки дитину відправили за кордон — до одного із найбільших опікових центрів Швейцарії — KINDERSPITAL Zürich. Туди Настусю супроводила львівська опікова хірургиня Леся Стрілка, де спільно зі швейцарськими колегами, вона продовжила оперувати свою пацієнтку.

Пересаджували на рани дівчинки спершу донорську, а потім і її власну шкіру. За нею продовжують доглядати швейцарські спеціалісти. Як зазначають у медцентрі, згодом на місці опіків у Насті утворяться рубці. Дівчинка буде рости, а шкіра на місці опіків — ні. Такі рубці з часом потрібно буде шліфувати.

Зараз рани вже гояться, шкіра добре прижилася і Настя вже почувається значно ліпше.

Відео