Підтримати проект
регіональні новини
Написати нам
У Львові лікарі врятували пацієнта після 20 хвилин клінічної смерті
28 Травня, 15:31

У Львові лікарі врятували пацієнта після 20 хвилин клінічної смерті

Вчора, 27 травня, до Клінічної лікарні швидкої медичної допомоги доставили 57-річного львів’янина Івана Кіша із інфарктом міокарда. Вже в медзакладі у пацієнта раптово зупинилося серце. Чоловік опинився в стані клінічної смерті, – пише ZAXID.NET

«Пацієнт більше 20 хвилин був у стані клінічної смерті. Відновити повноцінну серцеву діяльність ніяк не вдавалося. Серце починало працювати, а через декілька хвилин знову виникала фібриляція шлуночків і знову боротьба за життя продовжувалася. Загалом проведено вісім дефібриляцій. Реаніматологам тільки через півгодини вдалося відновити серцеву діяльність та стабілізувати життєві функції пацієнта», – каже завідувачка відділення анестезіології та інтенсивної терапії Наталія Матолінець.

Після успішної реанімаціі хворому провели обстеження стану судин та серця). Поставили діагноз важкий інфаркт міокарду.

У відділення реанімації хворого привезли без свідомості і на штучній вентиляції легень та з адреноміметичною підтримкою роботи серця.

Випадки, коли лікарям вдавалося виводити пацієнтів зі стану клінічної смерті, були і раніше. Але, як правило, після тривалої реанімації у них були ускладнення неврологічного характеру.

Вже сьогодні зранку пацієнт опритомнів і у нього всі життєві показники стабільні. Він пам’ятає все, що з ним відбувалося напередодні до втрати свідомості, вільно розмовляє, рухає руками і ногами. Інші показники також у нормі. Пацієнт, за словами лікаря немає жодного прояву неврологічного дефіциту та без медикаментозної підтримки утримує серцево-судинну діяльність.

Чоловік розповів лікарям, що працює технічним працівником у Центрі легеневого здоров’я. Пішов у відпустку і важко фізично працював. До цього не мав проблем із серцем, але інколи у нього «стрибав» тиск. Декілька днів відчував біль за грудиною, але не звернув на це увагу, до лікарів по допомогу не звертався. «Швидку» рідні викликали лише тоді, коли йому вже стало дуже погано.

На щастя, чоловіка вчасно доставили до лікарні і вчасно реанімували. Але так пощастити може не всім. Тому лікарі радять при найменших болях за грудиною відразу іти на консультацію до лікаря і не чекати, коли вже геть стане погано.

 

ФОТО: Лікарні швидкої допомоги

Схожі новини