У Львові лікарі з трьох міст виконали унікальну операцію 18-річній дівчинці з онкологією | Львівська мануфактура новин
Підтримати проект
регіональні новини
У Львові лікарі з трьох міст виконали унікальну операцію 18-річній дівчинці з онкологією
15 Листопада, 10:11

У Львові лікарі з трьох міст виконали унікальну операцію 18-річній дівчинці з онкологією

У Львові лікарі з трьох міст виконали рідкісну операцію — ротаційну пластику. Для того, щоб зберегти функціональність ноги юній дівчині з онкологією, хірурги видалили середню частину кінцівки, а нижню перевернули на 180 градусів і пришили задом наперед. Про це повідомили у Першому медичному обʼєднанні Львова.

“Про свій небезпечний діагноз — рак кісток — Юля з Івано-Франківська дізналась за день до свого 18-річчя. Вона вдарилась ногою, звернулася до лікарів і після ретельного обстеження почула діагноз: остеосаркома 2B стадії. Дівчину почали лікувати місцеві онкологи Івано-Франківської дитячої обласної клінічної лікарні. Призначили шість сеансів хіміотерапії, однак вони не допомогли. Хвороба прогресувала і могла вбити юну дівчину.Подальше поширення агресивної пухлини можна було зупинити лише в один спосіб — терміново видалити уражену стегнову кістку. Але у Юлі рак вже поширився і на колінний суглоб, тож мова йшла про ампутацію ноги на високому рівні”, – йдеться у повідомленні.

Лікарі вирішили поборотися за якість життя дівчини та зберегти кінцівку максимально функціональною. Оперували лікарі з трьох міст: Івано-Франківська, Львова та Києва. Після декількох консиліумів вони вирішили провести рідкісну для Україну операцію — ротаційну пластику. Унікальне втручання провели у Дитячій Лікарні Святого Миколая.
Зазначимо, що ротаційна пластика — це хірургічне втручання у дітей, яким через рак кісток видаляють частину ноги разом з коліном. А нижню частину кінцівки разом зі стопою повертають на 180 градусів і пришивають до стегнової кістки — задом наперед. Таким чином, стопа стає виконувати роль коліна, що дозволяє згодом встановити функціональний протез і наскільки це можливо зберегти чутливість та рухливість кінцівки.

“Спершу хірурги видаляють уражені саркомою кістки: це частина стегна, гомілки та колінний суглоб. У режимі реального часу просто під час операції спеціалісти обстежують у лабораторії тканини на злоякісність, аби бути певними, що видаляють всю пухлину — без залишку та з достатнім відступом. Наступний етап операції — та сама ротаційна пластика. Команда приступає до з’єднання двох кісток різних діаметрів — стегнової та великогомілкової, останню при цьому розвертають на 180 градусів — п’яткою вперед. Після цього накладають гіпс та фіксують металевою пластиною. Рідкісна для України операція минула успішно”, – розповіли у лікарні.

Наразі дівчина вже повернулася до рідного Івано-Франківська й продовжує хіміотерапію. Коли ж нога остаточно загоїться вона зможе займатися із фізичним терапевтом та розробляти ногу. Після цього на Юлю чекає протезування. Функцію видаленого колінного суглоба виконуватиме стопа, завдяки чому дівчина зможе отримати функціональний протез і опанувати ходьбу.

Відео