У Львові лікують захисника, якому ворожий снаряд розтрощив пальці на нозі | Львівська мануфактура новин
Підтримати проект
регіональні новини
У Львові лікують захисника, якому ворожий снаряд розтрощив пальці на нозі
10 Серпня, 13:30

У Львові лікують захисника, якому ворожий снаряд розтрощив пальці на нозі

У Львові медики відновлюють захисника, якому ворожий снаряд розтрощив пальці на нозі. Про це повідомили у Першому медичному об’єднанні Львова.

25-річний Тарас Сташевський із села Малеве, що в Рівненській області. У юності хотів стати викладачем музичного мистецтва, але закінчивши навчання не працював за професією. Поїхав на заробітки за кордон. Та з початком повномасштабного вторгнення повернувся додому, аби стати на захист батьківщини.

“Просто не зміг бути там, коли вдома війна”, – ділиться хлопець.

У війську Тарас став артилеристом та взяв позивний “Музикант”. Воював на Донецькому напрямку, в районі Нью-Йорка. Коли випадала вільна хвилинка, між виконанням поставлених задач та обстрілами, хлопець брав до рук гітару. Музика допомагала йому відволікатися.

Поранення боєць отримав під час виконання бойового завдання. В десяти метрах від його позиції прилетів ворожий снаряд. Уламок влучив в праву ногу Тараса та розтрощив пальці. Нога одразу заніміла. Побратими наклали турнікет та евакуювали “Музиканта” в стабілізаційний пункт у Дружківці.

Тамтешні лікарі зрозуміли, що врятувати пальці ноги не вдасться, тому провели ампутацію. Далі  – кілька лікарень, де медики вживали заходів проти змертвіння тканин та проводили хірургічні обробки ран.

«Лікування і реабілітація захисника на псевдо “Музикант” нині продовжується у Львові – в Центрі НЕЗЛАМНІ. Наші спеціалісти забрали кісткові уламки зі стопи, очистили рану та закрили дефект м’яких тканин шкірою зі стегна пацієнта», – кажуть у лікарні.

Зараз поранений почувається добре, відновлюється і щодня займається з фізичним терапевтом, аби скоріше стати на ноги.

Наразі єдине, що турбує Тараса  – це фантомний біль в пальцях, яких насправді вже немає. Така проблема зустрічається у 8 з 10 пацієнтів із амптуаціями. Аби її подолати, з Тарасом займається психотерапевт. А ще впоратися з цим болем хлопцю допомагає музика. Гітара в нього завжди під рукою. Грає і для душі, і для інших поранених.

Відео