Підтримати проект
регіональні новини
Написати нам
У Львові майже дві тисячі кажанів парувалися на одному балконі
19 Грудня, 13:01

У Львові майже дві тисячі кажанів парувалися на одному балконі

1700 кажанів зібралися, щоб зимувати на балконі багатоповерхівки на вул. Мазепи у Львові, передає ІА Syla.news. Старший науковий співробітник Інституту екології Карпат Андрій-Тарас Башта попереджає, що вони – кусючі. Радить не намагатися їх  виселяти самотужки, а викликати фахівців.

«Це звичайні кажани породи вечірниця дозірна. Ще 20 років тому вони залишалися зимувати у південних районах Румунії та Болгарії. А тепер поширені і у нас. Кажани цієї породи живуть у львівських будинках. Зимують на горищах, в шпарах між будинками або під підвіконнями, – каже науковець. – Зазвичай, ці кажани вкладаються на зимівлю групами в 10, 20 або 30 особин. Траплялося бачити скупчення до ста, двісті чи триста кажанів. Але таке, щоб в одному місці їх було 1700, – трапилося вперше».

Перші кажани залетіли сюди близько тижня тому. Господарі боялися вийти на балкон і сподівалися, що ті самі полетять. А вийшло, що перша пара привабила інших. І вже за тиждень їх назбиралося рекордна кількість.

«Коли господарі зрозуміли, що кажани окупували їхній балкон надовго, то звернулися до служби з надзвичайних ситуацій. А ті, в свою чергу, до фахівців. На балконі були якісь полички, тумбочки, мішки з картоплею. І кажани були скрізь – в тумбочках, під тумбочками, між мішками. Скрізь-скрізь. Займалися тим, чим займаються кажани в цей час – парувалися. У них якраз такий сезон», – додав Андрій-Тарас Башта.

Кажани не сиділи тихо. Їхній вереск було чути за квартал від цього будинку.  Фахівці перервали їхні шлюбні ігри, поскладали у коробки і винесли до найближчого парку та випустили. Кажани полетіли шукати собі інше місце для зимівлі.

«Ми також обстежили інші балкони цього будинку. Мене здивувало, що це величезна багатоповерхівка, а вони всі скупчилися на одному балконі. Проте, думаю, вони живуть також на горищі в цьому будинку. І можуть повернутися сюди. Не на цей балкон, бо господарі його вже зачинили. Але на інші – точно», – вважає Андрій-Тарас Башта.

Фото: Facebook

Схожі новини