У Львові медики безкоштовно пересадили 10-річному хлопчику стовбурові клітини | Львівська мануфактура новин
Підтримати проект
регіональні новини
У Львові медики безкоштовно пересадили 10-річному хлопчику стовбурові клітини
15 Грудня, 18:27

У Львові медики безкоштовно пересадили 10-річному хлопчику стовбурові клітини

У Західноукраїнському спеціалізованому дитячому медичному центрі у Львові вдев’яте трансплантували стовбурові клітини. Пересадку зробили 10-річному хлопчику Костику. Хлопець перебував у захищеному, стерильному просторі близько місяця, очікуючи на відновлення організму після трансплантації. Про це повідомили у центрі.

Про хворобу сина батьки дізнались понад рік тому. Спершу мама звернула увагу на передчасне дорослішання. До того ж турбувало часте підвищення артеріального тиску та погіршення зору у хлопчика. З Костиком вони консультувались у різних лікарів, здавали багато аналізів, проте явної причини не було встановлено. Після різкої появи гідроцефалії родина звернулась за допомогою до нейрохірургів однієї з лікарень Львова. Медики провели йому тривентрикулостомію та скерували на спеціалізоване лікування у центр.

«Підвищення рівня онкомаркерів та радіологічні обстеження вказували на онкопатологію у дитини. Ми діагностували пухлину ЦНС й розпочали хіміотерапію. Після трьох блоків лікування отримали хороші результати, тож зробили забір стовбурових клітин периферичної крові і взялись готувати хлопчика до високодозової хіміотерапії. Після пересадки кісткового мозку дитина почувається добре, результати аналізів свідчать, що все минуло успішно», – каже онкологиня Роксолана Шевчик.

За її словами, захворювання у хлопця протікало типово: частий головний біль, ранкове блювання, порушення координації.

Трансплантацію кісткового мозку у Центрі почали проводити у 2022 року. Влітку зробили першу пересадку. Відтоді у лікарів є можливість забезпечити повний цикл лікування онкохворих дітей. Раніше їх відправляли на лікування за кордон. Очільниця клініки дитячої онкології і трансплантації кісткового мозку Центру Христина Запоточна каже, що мультидисциплінарна команда медиків продовжує готувати пацієнтів до аналогічної процедури. До центру приїжджають діти з різних регіонів України.

Трансплантація для пацієнта є безкоштовною.

Відео