У Львові медики повернули 10-річному хлопчику з Дрогобиччини можливість знову говорити і їсти – Львівська мануфактура новин
Підтримати проект
регіональні новини
У Львові медики повернули 10-річному хлопчику з Дрогобиччини можливість знову говорити і їсти
03 Липня, 11:31

У Львові медики повернули 10-річному хлопчику з Дрогобиччини можливість знову говорити і їсти

Львівські медики подарували 10-річному хлопчикові з Дрогобиччини шанс знову говорити і їсти після невдалої операції у дитинстві. Про це повідомили у Міжрегіональному центрі дитячої щелепно-лицевої хірургії.

«Славко народився з розщілиною піднебіння. У перший рік життя йому оперували цю ваду, але хлопець опинився у складних життєвих обставинах, про нього не було кому піклуватися, тож виникли ускладнення і дефект відновився. Піднебіння постраждало настільки, що хлопчику було важко їсти, їжа потрапляла в ніс, відставав у розвитку, він навіть перестав розмовляти, адже йому важко формувати звуки через дефект піднебіння», – розповіли у лікарні.

Хлопчик навчається у школі-інтернаті у Нагуєвичах, а до лікарні він потрапив із соціальною працівницею Аліною. Саме вона знайшла Центр, піклується про хлопчика, його лікування і догляд після операції.

Лікарі кажуть, що це було складне завдання, адже після першої операції залишилися великі рубці, вони ускладнювали задачу хірургам. Однак ретельне планування і підготовка зробили своє – медикам вдалося виконати повне закриття вторинного дефекту піднебіння і відновити анатомію. Цього разу – остаточно.

“Надіюся, це буде вже остання Славкова операція. Зі свого боку, ми зробили все для того, щоб так і було. Дефект вдалося закрити власними тканинами дитини, далі нашого пацієнта чекає багато роботи з логопедом і ортодонтом, але надія на повне одужання у хлопчика є”, – кажуть у лікарні.

Доки Славко набирався сил після виписки, Аліна подбала про те, щоб у нього була дієтична збалансована їжа. Поруч також була бабуся хлопчика, тож нарешті належний догляд і опіка зробили своє – результат операції збережено. На черговому контрольному огляді лікарі зняли шви і підтвердили свій прогноз про одужання.

Щоб ефект від лікування був повним, Славка уже записали до заняття з логопедом і ортодонтом. Це потрібно для того, щоб допомогти хлочику повернути мову, краще сформувати мовленнєві навички і відновити здоров’я зубів.

 

Відео