Підтримати проект
регіональні новини
Написати нам
У Львові медики прооперували 13-річну дівчину, у якої була злоякісна пухлина
17 Травня, 14:51

У Львові медики прооперували 13-річну дівчину, у якої була злоякісна пухлина

У західноукраїнському спеціалізованому дитячому медичному центрі прооперували 13-річну дівчину, у якої була остеосаркома стегнової кістки. Про це розповіли у медзакладі.

13-річна Софія займалась танцями і задумувалась про те, аби пов’язати із цим свою майбутню професію. Відтак, коли вона дізналась про свій діагноз, злякалась, що їй заборонять тренуватись.

Остеосаркому стегнової кістки діагностували у дівчини у 2021 році.  Софія отримувала доопераційну хіміотерапію, щоб подолати хворобу. За словами медиків, лікування було складним, довелось навіть доставляти із США спеціальний антидот для продовження хіміотерапії.

Після лікування пухлину видалили, зараз у дівчинки ремісія. При гістологічному аналізі післяопераційного матеріалу виявлено повний некроз під дією хіміотерапії та відсутність залишків пухлини по краях резекції.

«Остеосаркома – це злоякісна пухлина, надзвичайно агресивна, швидко руйнує кістки, що загрожує ампутацією. Та сьогодні, навіть у найбільш складних випадках, хірурги-ортопеди лікарні намагаються проводити органозберігаючі операції. Медики видаляють пухлину з ураженою кісткою і заповнюють дефект біологічним матеріалом (кістками пацієнта чи донора) або ендопротезом», – зазначили у лікарні.

Софії провели дві операції. Першого разу їй видалили зруйновану пухлиною стегнову кістку, см 15-16 десь.

«Ми замінили її малогомілковою зі судинами зі здорової ноги дівчинки та частково донорським матеріалом. Через ускладнення довелось повторно оперувати ногу і міняти донорську кістку, яка не прижилась. Ми додатково закріпили конструкцію пластиною, яку видалимо після зрощення кістки. І головне – нам вдалось зберегти ногу підлітку і можливість самостійно ходити»,  – кажуть медики.

4-76

Після двох хірургічних втручань та тривалої хіміотерапії, дівчина радіє, що може самостійно ходити. Софія вже має нову мрію – хоче займатись дизайном.

Зазначається, що остеосаркома – хвороба підліткового віку. Найпоширеніша локалізація пухлини – дистальний відділ стегна, проксимальний відділ гомілки і плечової кістки. Найчастіше хвороба виникає після травматизації, зокрема з’являється припухлість, біль у кістці, який посилюється вночі.

Схожі новини