У Львові медики прооперували 55-річну жінку, у якої була рідкісна пухлина сонної артерії | Львівська мануфактура новин
Підтримати проект
регіональні новини
У Львові медики прооперували 55-річну жінку, у якої була рідкісна пухлина сонної артерії
22 Вересня, 11:10

У Львові медики прооперували 55-річну жінку, у якої була рідкісна пухлина сонної артерії

У Лікарні Святого Пантелеймона медики успішно прооперували 55-річну жінку, у якої був небезпечний новоутвір. Рідкісна пухлина на сонній артерії могла вбити її будь-якої миті. Про це повідомили у Першому медичному об’єднані Львова.

55-річна львів’янка працює вихователькою у дитячому садочку. У квітні жінка помітила припухлість на шиї. Спершу вона подумала, що це запалення  лімфатичних вузлів, тому не зверталась до лікарів, адже гадала, що саме мине.

Однак, з часом припухлість збільшилась, а при ковтанні з’явився нестерпний біль. Ігнорувати це далі було вже неможливо, тож жінка пішла на прийом до терапевта, який скерував її до до щелепно-лицевих хірургів Лікарні Святого Пантелеймона.

У медзакладі медики провели УЗД-діагностику та комп’ютерну томографію, де виявили у пацієнтки хемодектому. Це пухлина сонної артерії, яка проростає з каротидного синуса в області шиї і є здебільшого доброякісною. Новоутворення рідкісне, зустрічається у 1-2 людей зі 100 тисяч, але воно вкрай небезпечне – з огляду на розташування. Пухлина може розірватися та вбити людину.

«У нашої пацієнтки на момент звернення хемодектома була вже чималого розміру – 4 на 5 см, тож будь-якої миті могла призвести до смерті жінки. Єдиний спосіб її врятувати – це якнайскоріше видалити новоутвір. Втручання провели наші щелепно-лицеві хірурги. Вони видалили пухлину з бокової поверхні шиї. Операція була складною, позаяк хемодектома дуже щільно прилягала до судин і у разі їхнього пошкодження могла виникнути масивна кровотеча. Попри складність і великі ризики, втручання минуло успішно»,  – розповіли медики.

На третій день після операції пацієнтку виписали із лікарні. Результати дослідження пухлини показали, що вона була доброякісною. На жінку ще чекає реабілітація та спостереження у лікаря, аби уникнути рецидиву.

Відео