У Львові медики провели 8 операцій захисникові | Львівська мануфактура новин
Підтримати проект
регіональні новини
У Львові медики провели 8 операцій захисникові
31 Травня, 13:51

У Львові медики провели 8 операцій захисникові

У лікарні Святого Луки медики провели 8 реконструктивних операцій 25-річного захиснику. Йому загрожувала повна втрата функцій руки. Про це повідомили у Першому медичному об’єданні Львова.

25-річний Назар зі Львова. До повномасштабної війни він три роки відслужив за контрактом. Коли почалося повномасштабне вторгнення, добровільно став на захист Батьківщини. Воїн отримав тяжке поранення торік у грудні на бахмутському напрямку.

Він пригадує той день: це був ранок, ворог намагався прорватися, точився запеклий бій. Назар почув свист, а згодом був приліт. Коли захисник прийшов до тями, то побачив багато крові та понівечену уламками долоню.

Хлопець хотів  самотужки наклав турнікет, аби зупинити кровотечу та бандаж, щоб роздроблена рука так би мовити «трималася купи». Проте, через обстріл евакуювати Назара з поля бою не могли.

Поранений військовий сам подолав 2,5 км до машини парамедиків. При тому, що, увесь цей шлях його супроводжував ворожий дрон, яким корегували вогонь. З польового шпиталю Назара доправили до Дніпра. Там понівечену руку хлопця зафіксували металевими спицями і евакуаційним потягом відправили далі до Львова.

Медики пригадують у якому стані була рука Назара: мінно-вибухова рана, осколок пройшов крізь долоню, практично відірвані великий, вказівний та середній пальці, гнійні процеси. Крім того, була висока загроза повної втрати функцій руки. Проте, лікарі вирішили зробити все можливе, аби врятувати кінцівку захисника.

Назарові провели аж 8 реконструктивних операцій. Медики усувають гнійні процеси, закривають тканинний дефект, пересаджують кістки та нерви. Іншими словами, це ніби конструктор, деталь за деталлю,  вдається “скласти” долоню та частково відновити функції і чутливість руки.

Попереду у Назара ще чекає реконструктивна операція з пересадки сухожиль та реабілітація.

Відео